X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google i NK.pl wprowadzają konkurencję dla “Lubię to”

Google i NK.pl wprowadzają konkurencję dla “Lubię to”

reklama


+1 od Google

Google wprowadza przyciski +1, które pojawiać się będą w wynikach wyszukiwania i przy reklamach. Dzięki nim użytkownicy będą mogli polecać innym wynik i zobaczyć, co rekomendowali ich znajomi. Póki co jest to na razie eksperyment. Z funkcji skorzystać mogą jedynie użytkownicy anglojęzycznej wersji serwisu zalogowani na konto Google.

Fot.: www.google.com/+1/button

Również lista rekomendacji będzie ograniczona do osób znajdujących się na liście kontaktów Gmaila i tych, z którymi najczęściej chatujemy. Z czasem jednak funkcja powiązana będzie z innymi serwisami, np. z Twitterem. Docelowo +1 będzie mógł trafić na wszystkie internetowe.

Firma z Mountain View już od dłuższego czasu zapowiadała zmiany i bardziej społecznościowe wyszukiwanie. Z pewnością +1 zainteresuje reklamodawców. Kliknięcie w ten przycisk nie będzie jednak zliczane jak kliknięcie w reklamę, nie będzie też wpływać na ranking strony.

Więcej informacji na stronie: www.google.com/+1/button

„Fajne!” na Nk.pl

Fot.: NK.pl

Z facebookowym „Lubię to” postanowiła konkurować również NK.pl,  która testowo wdraża nowy widget –  “Fajne!”. Działa on niemalże identycznie jak pierwowzór, tzn. po kliknięciu w przycisk znajdujący się pod tekstem na blogu lub stronie www – na NK.pl pojawi się informacja, że dany użytkownik polubił ten link, a raczej uważa, że treści pod nim zamieszczone są fajne.

Zdaniem NK “Fajne!” ma służyć przede wszystkim do animowania ruchu w serwisie za pomocą rekomendacji znajomych oraz do polecania zewnętrznych stron internetowych i blogów. Internauta, odwiedzając taką witrynę, zobaczy, którzy znajomi z NK uznali ją za fajną. Widet jest dostępny dla wszystkich posiadających konto w serwisie. Można go zainstalować generując kod i wklejając go na stronę. Przycisk jest na razie w wersji beta i dostępny na stronie: nk.pl/#widgets.

  • Urt

    Kiepskie kopie. Żenada – Nasza Klasa nawet już się nie czai, że wprost kopiuje rozwiązania Facebooka.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail