X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google i NK.pl wprowadzają konkurencję dla “Lubię to”

Google i NK.pl wprowadzają konkurencję dla “Lubię to”

reklama


+1 od Google

Google wprowadza przyciski +1, które pojawiać się będą w wynikach wyszukiwania i przy reklamach. Dzięki nim użytkownicy będą mogli polecać innym wynik i zobaczyć, co rekomendowali ich znajomi. Póki co jest to na razie eksperyment. Z funkcji skorzystać mogą jedynie użytkownicy anglojęzycznej wersji serwisu zalogowani na konto Google.

Fot.: www.google.com/+1/button

Również lista rekomendacji będzie ograniczona do osób znajdujących się na liście kontaktów Gmaila i tych, z którymi najczęściej chatujemy. Z czasem jednak funkcja powiązana będzie z innymi serwisami, np. z Twitterem. Docelowo +1 będzie mógł trafić na wszystkie internetowe.

Firma z Mountain View już od dłuższego czasu zapowiadała zmiany i bardziej społecznościowe wyszukiwanie. Z pewnością +1 zainteresuje reklamodawców. Kliknięcie w ten przycisk nie będzie jednak zliczane jak kliknięcie w reklamę, nie będzie też wpływać na ranking strony.

Więcej informacji na stronie: www.google.com/+1/button

„Fajne!” na Nk.pl

Fot.: NK.pl

Z facebookowym „Lubię to” postanowiła konkurować również NK.pl,  która testowo wdraża nowy widget –  “Fajne!”. Działa on niemalże identycznie jak pierwowzór, tzn. po kliknięciu w przycisk znajdujący się pod tekstem na blogu lub stronie www – na NK.pl pojawi się informacja, że dany użytkownik polubił ten link, a raczej uważa, że treści pod nim zamieszczone są fajne.

Zdaniem NK “Fajne!” ma służyć przede wszystkim do animowania ruchu w serwisie za pomocą rekomendacji znajomych oraz do polecania zewnętrznych stron internetowych i blogów. Internauta, odwiedzając taką witrynę, zobaczy, którzy znajomi z NK uznali ją za fajną. Widet jest dostępny dla wszystkich posiadających konto w serwisie. Można go zainstalować generując kod i wklejając go na stronę. Przycisk jest na razie w wersji beta i dostępny na stronie: nk.pl/#widgets.

  • Urt

    Kiepskie kopie. Żenada – Nasza Klasa nawet już się nie czai, że wprost kopiuje rozwiązania Facebooka.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail