X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Excellbook, czyli jak ukryć Facebooka w Excelu

Excellbook, czyli jak ukryć Facebooka w Excelu

reklama


Problem z korzystaniem z Facebooka w pracy dotknął wielu pracowników (i pracodawców). Diesel postanowił ten problem rozwiązać: aplikacja Excellbook pozwala na nieograniczony dostęp do portalu, ale pod pozorem pracy nad dokumentami w Excelu. W efekcie zadowoleni będą zarówno pracownicy, mogący spokojnie porozmawiać ze znajomymi na czacie, jak i pracodawcy, nie wiedzący o oszustwie.

Dzięki aplikacji na ekranie będzie się nam wyświetlać typowy arkusz kalkulacyjny, a wszystkie facebookowe aktualizacje statusu i wiadomości od znajomych będą się pojawiać w kolumnach arkusza. Aplikacja nie odzwierciedla wprawdzie pełnych możliwości portalu, ale zawsze można klikać na linki, które otwierają się w nowych oknach, i wykonywać niektóre proste czynności. Można mieć przy tym pewność, że wszystko wygląda dokładnie tak, jak poważna praca z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego Excel.

Excellbook to aplikacja desktopowa, więc przygodę z nowym trybem korzystania z FB trzeba rozpocząć od ściągnięcia jej na własny komputer. Po uruchomieniu pojawi się prośba o zalogowanie przy użyciu konta na Facebooku i zatwierdzenie uprawnień aplikacji.

Jak przekonują twórcy aplikacji, zależy im na uczynieniu pracy bardziej zabawną, co niekoniecznie zachwyci pracodawców, za to na pewno zapewni dużo pozytywnego szumu wokół marki Diesel.

Aplikację można pobrać ze strony: www.bestupidatwork.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail