X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tragedia w Japonii wpłynęła na wzrost popularności Facebooka

Tragedia w Japonii wpłynęła na wzrost popularności Facebooka

reklama


Na koniec 2010 roku liczba zarejestrowanych kont na portalu wynosiła niecałe 2 miliony. Trzęsienie ziemi jakie nawiedziło Japonię (przypomnijmy – 9 stopni w skali Richtera) wraz z ogromnymi stratami w infrastrukturze spowodowało m.in. wielkie problemy z telekomunikacją. Mieszkańcy, nie mogąc połączyć się ze sobą za pomocą telefonów komórkowych, masowo zaczęli rejestrować się na Facebooku. W chwili obecnej ich liczba szacowana jest na ok. 3,6 mln i rośnie w tempie 211 tys. na tydzień, co stawia Japonię w ścisłej czołówce pod tym względem.

Gary Klugman z wallblog.co.uk pisze, że w ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin po tragedii był to jedyny sposób umożliwiający skontaktowanie się ze swoimi bliskimi i znajomymi. Nawet później, gdy usunięto awarie linii energetycznych i łączność za pomocą telefonów była możliwa, Facebook był głównym narzędziem komunikacji. Klugman tłumaczy to m.in. tym, że skala tragedii obudziła wśród Japończyków potrzebę porozumiewania się między prawdziwymi osobami, takimi które nie ukrywają się za twitterowym nickiem i avatarem. Teraz, kiedy cały kraj skupia się na pokryciu ogromnych strat i odbudowie, ten trend zdaje się utrzymywać, co sprawia, że wielkie nieszczęście okazało się być punktem zwrotnym dla Facebooka na tamtejszym rynku.

Nie da się ukryć, że Facebook, w porównaniu do takich serwisów jak wspomniany Twitter czy MySpace, oferuje bardziej otwartą, uniwersalną i dynamiczną formę komunikacji, a jednocześnie nie jest nastawiony na konkretną dziedzinę aktywności ludzkiej, jak to jest w przypadku „LinkedIn” czy naszego „Goldenline”. To niewątpliwie jeden z kluczy do światowego sukcesu jaki osiągnęły Skype i właśnie Facebook, które wyprzedzają w liczbie zarejestrowanych użytkowników najpopularniejszego ze wspomnianych Twittera ponad 3-krotnie.

 • Franciszek155

  Zapraszam do zapoznania się z ofertą
  firmy preply! Najlepsze oferty pracy

  http://preply.com/pl/japoński-przez-skype japonski nauka online skype za darmo

  Pracowałem z nimi przez ponad rok i
  zdobyłem cenne doświadczenie! Polecam.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail