X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Czas na społeczność bez cenzury? Anonymous budują własny portal – anonPlus

Czas na społeczność bez cenzury? Anonymous budują własny portal – anonPlus

Przyczyny usunięcia kont nie są znane, jednak Google zapowiedział blokowanie profili osób posługujących się pseudonimami lub fałszywymi danymi – być może to było przyczyną faktu, że Anonymous stracili swoje konta.

Szczegóły na temat projektu są skąpe. Obecnie AnonPlus.com jest stroną zapowiadającą, nie oferującą żadnych funkcji – zawiera jedynie komunikat wyjaśniający motywy projektu. Zapraszamy do rewolucji – czytamy na www.anonplus.comnowa sieć społeczna w której nie ma strachu… cenzury… awarii sieci – celem jest więc prawdopodobnie stworzenie miejsca, w którym każdy będzie mógł powiedzieć, co chce. Nad serwisem pracuje obecnie 18 deweloperów.

Kolejny komunikat na stronie wyjaśnia, że projekt jest dla wszystkich ludzi, nie tylko anonimowych, dodając, że strona ruszy wkrótce, choć nie stanie się to z dnia na dzień. Rozwijające się forum, na którym omawiane są nowe pomysły, pokazuje, że projekt rzeczywiście znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Może on jednak wywołać debatę na temat ograniczeń władzy, kontroli i własności w portalach społecznościowych.

Nieco podobny projekt – Diaspora – mający na celu stworzenie otwartych sieci społecznych, był odpowiedzią na Facebooka. Po uruchomieniu pod koniec 2010 roku nie ma jednak żadnych istotnych informacji o projekcie. Pytanie, jak będzie tym razem?

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail