X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook wprowadza wideorozmowy

Facebook wprowadza wideorozmowy

reklama


Dzisiaj marki zaczynają to, co nazywamy rozpoczęciem sezonu – powiedział w swoim wystąpieniu na konferencji prasowej Mark Zuckenberg. Potwierdził również, że sieć przekroczyła 750 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. A ponad połowa z nich aktywnie korzysta z grup.

Połączenie video jest proste w obsłudze – usługa pojawia się na stronie profilowej i jest wbudowana w okienko czatu. Rozpoczęcie rozmowy trwa około dwudziestu sekund – aby je nawiązać, trzeba kliknąć w ikonę kamery. Można też kliknąć przycisk „Call” w prawej górnej części profilu znajomego. Jeśli osoba, z którą próbujemy się skontaktować, nie posiada zainstalowanej wtyczki, zobaczy okienko pozwalające na jej pobranie.

Jakość połączenia jest porównywalna z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Rozmowy prowadzić będzie można w 70 językach. Kolejnym udogodnieniem będzie zmiana polegająca na wprowadzeniu panelu z osobami, z którymi użytkownik najczęściej czatuje. Funkcja zwiększy popularność Skype, któremu, chociaż ma 170 milionów użytkowników, daleko jeszcze do Facebooka.

Funkcja wideo rozmów najlepiej działa w przeglądarkach: Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer i Safari. Nie jest jeszcze dostępna w wersji mobilnej. Została udostępniona dzięki współpracy za Skype, a jej przygotowanie trwało kilka miesięcy – świadczy to o tym, że nie jest ona szybką reakcją na propozycję Google+. Usługę można już przetestować na stronie portalu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail