X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook wprowadza wideorozmowy

Facebook wprowadza wideorozmowy

Dzisiaj marki zaczynają to, co nazywamy rozpoczęciem sezonu – powiedział w swoim wystąpieniu na konferencji prasowej Mark Zuckenberg. Potwierdził również, że sieć przekroczyła 750 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. A ponad połowa z nich aktywnie korzysta z grup.

Połączenie video jest proste w obsłudze – usługa pojawia się na stronie profilowej i jest wbudowana w okienko czatu. Rozpoczęcie rozmowy trwa około dwudziestu sekund – aby je nawiązać, trzeba kliknąć w ikonę kamery. Można też kliknąć przycisk „Call” w prawej górnej części profilu znajomego. Jeśli osoba, z którą próbujemy się skontaktować, nie posiada zainstalowanej wtyczki, zobaczy okienko pozwalające na jej pobranie.

Jakość połączenia jest porównywalna z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Rozmowy prowadzić będzie można w 70 językach. Kolejnym udogodnieniem będzie zmiana polegająca na wprowadzeniu panelu z osobami, z którymi użytkownik najczęściej czatuje. Funkcja zwiększy popularność Skype, któremu, chociaż ma 170 milionów użytkowników, daleko jeszcze do Facebooka.

Funkcja wideo rozmów najlepiej działa w przeglądarkach: Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer i Safari. Nie jest jeszcze dostępna w wersji mobilnej. Została udostępniona dzięki współpracy za Skype, a jej przygotowanie trwało kilka miesięcy – świadczy to o tym, że nie jest ona szybką reakcją na propozycję Google+. Usługę można już przetestować na stronie portalu.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail