X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google przejmuje Fridge. Wyścig z Facebookiem trwa

Google przejmuje Fridge. Wyścig z Facebookiem trwa

reklama


Fridge to usługa umożliwiająca użytkownikom tworzenie grup i zapraszanie znajomych do udostępniania prywatnych rozmów, zdjęć, wideo i wydarzeń. Serwis proponuje również narzędzie, które pozwala w łatwy sposób podzielić się adresami przeglądanych stron internetowych. Podobne rozwiązania zobaczymy wkrótce w Google+.

Serwis businessinsider.com donosi, że czteroosobowy zespół Fridge początkowo pracować będzie w Google+ w Nowym Jorku, a w sierpniu przeniesiony zostanie do Mountain View w Kalifornii. Założyciel Fridge – Austin Chang – powiedział SAI, że chociaż inne firmy wyraziły zainteresowanie nabyciem spółki, to jednak nigdy nie rozważał sprzedania jej innej jednostce, gdyż, jego zdaniem, Fridge idealnie pasuje do planu Google+. – Zamierzamy pomóc im tworzyć wspólne przestrzenie – powiedział.

Nasuwa się pytanie, jak Kręgi Google+ mają być zintegrowane z grupami Fridge? Oto, co można przeczytać na blogu Fridge:

Mamy przyjemność poinformować, że zespół Fridge zostanie włączony do Google!

Następuje niesamowity rozwój Fridge, ale co najważniejsze, jesteśmy bardzo wdzięczni pełnej entuzjazmu społeczności użytkowników. Mocno wierzymy w doświadczenie grup społecznych i nie mogliśmy marzyć o lepszym miejscu do realizacji naszych wizji wprowadzania niuansów i dzielenia prawdziwego życia w Internecie w ramach projektu Google+. Zespół zostanie przeniesiony do Google+, gdzie będziemy kontynuować nasze wysiłki. […] Cieszymy się na kontynuację idei tworzenia nowych i ekscytujących doświadczeń społecznych dla użytkowników.

Przypuszczalnie Fridge pozwoli na wprowadzenie innowacji związanych z tworzeniem grup w obrębie Google+, czyniąc tę sieć społeczną miejscem odpowiadającym na oczekiwania użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail