X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Konkurs Cropp wymyka się spod kontroli

Konkurs Cropp wymyka się spod kontroli

reklama


Wszystko byłoby dobrze, gdyby Cropp nie zapomniał o moderacji konkursu. Jak napisał serwis szopekmagazine.com, w wyniku niedopilnowania przez markę swojej aplikacji, pojawiły się wpisy, które z pewnością nie pomogły wizerunkowi tak dużego brandu. Sam Cropp zdecydował się skomentować sprawę na swoim profilu:

Jest granica między tym, co jest kontrowersyjne, a tym, co po prostu pozbawione smaku. Taką granicę każdy wyznacza sobie sam, myśmy swoją wyznaczyli dziś.

Aplikacja ruszyła wczoraj, a Cropp nie sprawdzał nadesłanych prac – przedstawiciele marki nie wiedzieli więc o tym, że wiele z nich zdecydowanie przekraczało granice dobrego smaku. Jak widać, nie należy nadmiernie ufać użytkownikom Facebooka.

fot.: szopekmagazine.com

Przypadek Croppa nie jest pierwszym tego typu wypadkiem brandu w mediach społecznościowych. Przypomnijmy kilka innych wpadek znanych marek na Facebooku.

Nestle kontra Greenpeace

Firma Nestle zaliczyła PR-ową wpadkę na swoim profilu FB cenzurując wypowiedzi swoich użytkowników oraz odnosząc się do nich słowami typu: Thanks for the lessons in manners. Consider yourself embraced. But it’s our page, we set the rules, it was ever thus. Po akcji z Greenpeace nastąpiło zderzenie korporacja-fani, a komunikacja firmy w tym kryzysowym momencie była na żenującym poziomie (prowokowanie konsumentów, przemawianie z pozycji silniejszego, brak przeprosin).

Wszystko zaczęło się od publikacji wideo, które przygotował brytyjski oddział Greenpeace. Reklama mówiła o tym, że Nestle kupuje olej palmowy od firm, które niszczą lasy tropikalne.

http://youtu.be/VaJjPRwExO8\

Toyota gorszy użytkowników Facebooka

Toyota zorganizowała konkurs dla webowych klientów, polegający na przygotowaniu spotu promującego produkt japońskiej firmy. Firmie spodobała się propozycja australijskiej witryny Play TV. Problem jedynie w tym, że klip był seksistowski (mowa była o “dwóch miękkich poduszkach powietrznych” i “systemie kontroli trakcji, który pomaga, gdy robi się zbyt ślisko” w kontekście relacji damsko-męskich). Użytkownicy Facebooka byli oburzeni wyborem Toyoty. Producent wytłumaczył jednak, że reklama wygrała, ponieważ była zabawna i dobrze zrobiona.

Profile Cropp i House skasowane za spam

Przyczyną skasowania profili był spam – czyli nieumyślne rozsyłanie wiadomości i linków za pomocą aplikacji Find You Stalker, z której korzystał najprawdopodobniej któryś z adminów. Użytkownicy tych fan page’y ostrzegali innych przed klikaniem w linki ze spamerskich postów, ale administratorzy nie reagowali. Podobne wpisy pojawiły się na stronie Reserved, ale szybko z niej zniknęły.

Facebook sięga po niedozwoloną broń

Również Facebookowi zdarza się zaliczyć wpadkę. Właściciele serwisu wynajęli agencję PR, której zadaniem było sprawienie, by dziennikarze pisali o Google w niekoniecznie korzystnym świetle. Agencja PR Burson-Marsteller miała zainicjować falę artykułów krytykujących Google za naruszanie przez spółkę prywatności użytkowników. Po ujawnieniu historii rzecznik Facebooka potwierdził, na łamach portalu The Daily Beast, że to Facebook stoi za całym zamieszaniem. Postępek tłumaczono troską o ochronę prywatności użytkowników – dzięki funkcji Social Circle użytkownik Gmaila mógł wyszukiwać informacje o znajomych swoich znajomych, a Google robiło tak wykorzystując dane zebrane z Facebooka.

 • CZY CI INTERNAUCI NIE MAJĄ W OGÓLE ROZUMU I GODNOŚCI CŻŁOWIEKA?

 • Przemysław Serkowski

  Za wszystkim stoi strona http://www.wykop.pl specjalizująca się w tego typu niewybrednych żartach. Proszę zobaczyć ich filmiki na youtube :/

 • Mateusz

  “Janusz Patryk II Pedofil sługa szatana”

  Patrzcie co napisał, kondom je%*$#. No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz? Tak papieża obrażać

 • JAN PEDAL 2 – DEMON, PEDOFIL, SLUGA SZATANA.

  Jak mozna tak pisac, bez przesady! Zglaszam do prokuratury!

 • Pozatym papiez nie byl pedofilem.

 • Sebek

  chWale Papieża

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail