X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Konta firmowe na Google+ już wkrótce

Konta firmowe na Google+ już wkrótce

Google od początku działania nowej platformy kierował do przedsiębiorców prośby o to, by nie promowali swoich firm za pomocą zwykłych kont przeznaczonych dla użytkowników. Co więcej, tych, którzy nie chcieli czekać na wprowadzenie firmowych profili i promowali biznes za pomocą prywatnych spotkać mogła niemiła niespodzianka, gdyż część takich kont została usunięta, m.in. należące do Forda (inna sprawa, że później zostało przywrócone). Ci, którzy umknęli uwadze administratorów nie mogą jednak mówić o wielkim szczęściu, ponieważ nie będą mieli możliwości przekształcenia dotychczasowych profili prywatnych w firmowe kiedy te zostaną już wprowadzone, więc będą musieli założyć zupełnie nowe, tracąc wszystkich dotychczasowych fanów.

Uczyniono jednak „drobny” wyjątek. Dopuszczalne jest promowanie firmy za pośrednictwem profilu należącego do jednego z jej przedstawicieli. Z takiej okazji skorzystało Mashable, które doszło do porozumienia z administratorami serwisu co do wstrzymania działalności quasi-firmowego profilu, który przypisano następnie CEO serwisu, Pete’owi Cashmore. W ten sposób będzie mógł w imieniu firmy stale informować o tym co nowego w portalu, nie tracąc pozyskanych wcześniej „fanów” w liczbie ponad 116 tysięcy. Dodajmy, że Cashmore posiada równocześnie drugie konto, od samego początku pomyślane jako prywatne, co może wprowadzić ciekawy precedens do czasu oficjalnego debiutu firmowych „fan page”.

W wywiadzie dla serwisu VentureBeat przedstawiciel Google, Chistian Oestlien, zapewnił, że usługa przeznaczona dla przedsiębiorców pojawi się już niebawem i będzie raczej „zachęcać klientów do podjęcia dialogu z firmą aniżeli ograniczać się do zaśmiecania ich Streamów”. – Pierwotnie konta firmowe planowaliśmy wprowadzić do końca roku, jednak zdecydowaliśmy się nieco przyspieszyć i powinno się to stać szybciej – dodał. Jednocześnie, kilka wybranych firm zostało zaproszonych do współpracy przy testach. Oestlin zapewnia, że poza znanymi już z innych usług Google’a funkcjami pojawi się kilka zupełnie nowych. – Zrobienie tego dobrze jest warte czekania – zakończył.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail