X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Przycisk od LinkedIn zastąpi tradycyjne CV. Czy czeka nas rewolucja w ubieganiu się o pracę?

Przycisk od LinkedIn zastąpi tradycyjne CV. Czy czeka nas rewolucja w ubieganiu się o pracę?

Jonathan Seitel na firmowym blogu napisał, że celem Apply With LinkedIn jest niesienie pomocy profesjonalistom ubiegającym się o pracę w dowolnym miejscu w Internecie. Przycisk działa na podobnej zasadzie jak przyciski Twittera czy Facebooka – firmy mogą umieszczać go na swojej stronie. Zasadniczo pozwala on na przedstawienie, za pośrednictwem profilu w LinkedIn, swojego CV (list motywacyjny nie jest konieczny). Po złożeniu podania o pracę można uzyskać kontakty oraz wiadomości o firmie, jak również poprosić o skierowanie. LinkedIn ułatwia również proces zarządzania podaniem o pracę dzięki „Saved Jobs”. Profile LinkedIn są łatwe w obsłudze, a uruchomienie przycisku wymaga jedynie kilku linijek kodu. Netflix, Tripit i Photobucket będą jednymi z pierwszych firm, które wyposażą swoje witryny w przycisk LinkedIn.

Wprowadzenie przycisku opiera się na założeniu, że CV jest przestarzałą formą ubiegania się o pracę. Wysyłanie kolejnych listów motywacyjnych wydaje się bezsensowne, gdy wszystkie te informacje dostępne są w LinkedIn. Jedynym minusem może stać się nadużywanie wprowadzonej innowacji przez zdesperowanych poszukiwaczy pracy – dostarcza ona bowiem możliwości wysyłania podań do wielu pracodawców, którzy mogą zostać zasypani setkami CV od niewykwalifikowanych osób.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail