X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Transmisje na żywo z YouTube dostępne w Google+

Transmisje na żywo z YouTube dostępne w Google+

YouTube jest ściśle zintegrowany ze Spotkaniami Google+, co czyni oglądanie wideo zjawiskiem coraz bardziej społecznym. Strona udostępniła użytkownikom Spotkań wspólne oglądanie wideo oraz dostarczyła dodatkowe narzędzia, pomagające odkrywać strumienie zarówno w Spotkaniach, jak i w serwisie YouTube. Spotkania zostały połączone z YouTube pod koniec czerwca, tj. w momencie uruchomienia platformy czatu w ramach Google+. Użytkownicy mogą już oglądać filmy z YouTube’a bezpośrednio z poziomu wideoczatu. Ten sam film może jednorazowo obejrzeć nawet 10 użytkowników.

Funkcja nie jest jeszcze w pełni uregulowana. Aby wypróbować usługę, należy skopiować i wkleić ID do wideo w youtube.com/live (cyfry i litery w URL wideo). W Spotkaniach Google + trzeba skopiować ID w karcie wideo (w oknie Hangout). Pozwoli to wszystkim biorącym udział w Spotkaniu oglądać ten sam film w tym samym czasie.

Będzie można dzielić emocje ze znajomymi

Obecna metoda ręcznego wyszukiwania kanałów wideo jest niewygodna, ale YouTube pracuje nad lepszą integracją. Wkrótce dostępna będzie funkcja bieżących transmisji z YouTube’a w karcie Hangouts. Kolejnym krokiem będzie bezpośrednia integracja Spotkań ze stroną YouTube, która umożliwi transmisje na żywo.

Ostatnim elementem będzie personalizacja: użytkownicy zyskają możliwość oglądania np. meczu piłki nożnej na żywo w YouTube.com i jednocześnie będą mogli zobaczyć, którzy znajomi dzielą z nimi te sportowe emocje.

YouTube idzie krok dalej niż konkurencja

Pewna liczba platform oferuje obecnie integrację z Facebookiem czy Twitterem podczas imprez transmitowanych w Internecie. Strumienie na żywo prowokują użytkowników do komentowania bardziej niż filmy nagrane wcześniej i wrzucone do portalu. Interakcja twarzą w twarz w Spotkaniach to pójście krok dalej. Użytkownicy mają możliwość rozmowy w czasie rzeczywistym podczas np. oglądania meczu, koncertu czy dziennika – to niemal tak, jakby siedzieli razem na kanapie.

Jedynym ograniczeniem jest liczba osób mogących jednorazowo prowadzić rozmowę. Niektórym udało się już jednak obejść ten limit – jak podaje serwis gigaom.com, podczas koncertu Darii Musk użytkownicy podłączali się łańcuchowo do wielu Spotkań oferujących więcej niż 10 osobom przyłączenie się do zabawy.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail