X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Podróżujący samolotem najczęściej przesiadują na Facebooku

Podróżujący samolotem najczęściej przesiadują na Facebooku

Gogo to aktualnie lider na amerykańskim rynku dostawców Internetu dla linii lotniczych za pomocą technologii Inflight Wifi. W takim przypadku sygnał jest przesyłany w powietrze z anten używanych na ziemi. Firma podzieliła się za pośrednictwem bloga kilkoma danymi dotyczącymi użytkowników „powietrznego” Internetu w formie infografiki.

Okazuje się, że zdecydowana większość podróżujących samolotem internautów (67%) surfuje w tym czasie w sieci w różnych celach, nieco ponad ¼ korzysta z gier online, a jedynie 6% w celach zawodowych.

Biorąc to pod uwagę, trzeba założyć, że z całą pewnością sporą popularnością w powietrzu cieszą się portale społecznościowe. Póki co, liderem w powietrzu jest Facebook, który zgarnia dla siebie 61% wszystkich korzystających z social mediów w trakcie podróży. Za nim uplasowały się Twitter (22%), LinkedIn (10%) i Foursquare (6%).

Najczęściej używanym urządzeniem do łączenia się z siecią w samolotach pozostają laptopy. Zabiera je ze sobą 42% podróżujących. Mniejszą popularnością cieszą się netbooki (26%) i tablety (23%), a najrzadziej, co może nieco zaskakiwać, klienci linii lotniczych zabierą ze sobą na pokład smartfony (9%). Co ciekawe, większość podróżujących z tabletami i tak trzyma w zanadrzu również laptopy (79%).

Jeśli chodzi o systemy operacyjne dla mobilnych urządzeń używanych w trakcie lotu, zdecydowanie największą popularnością cieszy się iOS od Apple’a (78%). Daleko w tyle pozostają google’owski Android (15%) i BlackBerry (4%).

Poniżej opisywana infografika:

fot.: blog.gogoair.com

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail