X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Sierpień na Facebooku: sport najbardziej angażujący

Sierpień na Facebooku: sport najbardziej angażujący„Samsung z tą swoją serią Galaxy S… plastikowymi chińskimi zabaweczkami, które skrzypią za każdym razem gdy się je dotyka może co najwyżej robić podzespoły dla iPhone’a (…)” – to tylko fragment cytatu z fan page Apple (Polska), który wzbudził dziś niemałe kontrowersje. Pod wpisem rozpętała się burzliwa dyskusja, administrator musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem, a Apple odcina się od całej sprawy.

Firma IRCenter, specjalizująca się w badaniach społeczności internetowych, przyjrzała się bliżej sierpniowej aktywności facebookowiczów. W świetle otrzymanych rezultatów, okazuje się, że najbardziej angażowała ich tematyka sportowa.

Średnia ilość interakcji (postów, like’ów, komentarzy) dla badanych fan page’ów z tej kategorii wyniosła niemal 3 000. Na kolejnych miejscach znalazły się takie branże jak „telekomunikacja” (1,4 tys.) oraz „eventy i wydarzenia” (ponad 900).

fot.: Interactive Research Center

Spośród profili poświęconych drużynom sportowym, największym współczynnikiem zaangażowania (udział aktywnych fanów w ramach społeczności) mógł pochwalić się fan page strony internetowej WislaKrakow.com (ok. 22%). Za nim uplasowały się profile Śląska Wrocław oraz oficjalny fan page krakowskiej Wisły. W pierwszej dziesiątce uplasowały się też strony poświęcone innym polskim klubom piłkarskim – Wiara Lecha (fan page stowarzyszenia kibiców poznańskiej drużyny), Legii Warszawa, Widzewa Łódź oraz drugiego z warszawskich zespołów – Polonii. Znalazło się również miejsce dla fan page’ów polskich serwisów największych hiszpańskich drużyn – FCBarca.com oraz RealMadrid.pl . Na 10. miejscu jedyny przedstawiciel innej dyscypliny niż piłka nożna – siatkarska PGE Skra Bełchatów.
Na marginesie dodajmy, że zdecydowanie największą liczbą fanów z wymienionych może pochwalić się profil Legii Warszawa – aż 96 tys. fanów!

fot.: Interactive Research Center

Z kolei biorąc pod uwagę indywidualny ranking najbardziej angażujących w sierpniu fan page’ów, najlepszym wynikiem spośród wyżej wymienionych może pochwalić się Legia Warszawa – niemal 16 tys. interakcji co dało stronie 7. miejsce. Liderem okazuje się być polski DJ – Robert M. Przyznać trzeba, że z liczbą ponad 86 tys. interakcji jego przewaga nad resztą stawki w sierpniu była przytłaczająca, co jest o tyle zaskakujące, że w pokonanym polu zostawił tak popularne przecież fan page jak Demotywatory i Kocham spać!

fot.: Interactive Research Center

Największe zaangażowanie z kolei facebookowicze wykazali 25 sierpnia. Nie dziwimy się – wówczas pamiętne zwycięstwo nad moskiewskim Spartakiem na Łużnikach odniosła Legia Warszawa, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry i w ten sposób uzyskując awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej.
Zresztą sam post zamieszczony na fan page warszawskiej drużyny chwilę po bramce Janusza Gola wzbudził niezwykle żywą reakcję użytkowników Facebooka:

fot.: Interactive Research Center

Dodajmy, że Legia triumfuje również w kategorii mediów sportowych, bowiem najbardziej angażujący okazał się być fan page serwisu Legia LIVE! wyprzedzając m.in. Sport.pl oraz Onet Sport.

fot.: Interactive Research Center

Zaznaczmy, że badanie objęło 2,5 tys. najczęściej „lajkowanych” i komentowanych wypowiedzi na polskich fan page’ach monitorowanych przez Fanpagead.

Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem, gdzie możecie prześledzić jak wyglądało zaangażowanie na fan page’ach innych branż, takich jak „telekomunikacja”, „serwisy informacyjne” czy też „kultura i rozrywka”:
Facebook trends: sierpień 2011

  • Nogosciu

    g+ ma co gonić. chociaz dzis przeszli w wersje beta, czyli g+ jest dostepne dla wszystkich bez zaproszen, api tez jest prawie całe… zobaczymy czy dogonimy

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail