X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Expose premiera poruszyło internautów

Expose premiera poruszyło internautów

Debata w Internecie

Z raportu Kompas Social Media Instytutu Monitorowania Mediów wynika, że Internauci najchętniej dzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi expose premiera na forum. gazeta.pl. Jeśli chodzi o serwisy społecznościowe najwięcej komentarzy pojawiło się na Twitterze i Facebooku. Według Magdaleny Grabarczyk-Tokaj  z IMM, duża liczba publikacji w social mediach, to wynik terminu wygłoszenia expose. –Weekendowy spokój w mediach oficjalnych  i więcej wolnego czasu w tych społecznościach pozwoliły na rozwój debaty internetowej – podkreśla.

Podatki i kryzys

W publikacjach internetowych, które pojawiały się po wystąpieniu premiera, najczęściej padającym słowem były „podatki”. Największe emocje wzbudził podatek od wydobycia miedzi i srebra. Również spadek wartości akcji KGHM wywołał lawinę komentarzy, szczególnie wśród graczy giełdowych. Internauci poruszali też tematykę socjalną oraz kwestie związane ze sprawami Kościoła. Kolejnym popularnym słowem w komentarzach internautów, był „kryzys” – pojawiało się 5 razy częściej niż „sukces”. Hasło Jarosława Kaczyńskiego „bezczelne kłamstwa” ukazało się w  3 proc. publikacji.  Większy oddźwięk w social mediach miało demonstracyjne wyjście z sali posłów PiS –  pojawiło się w ponad 6 proc. przekazów.

 

Liderzy opozycji

Zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w social mediach najczęściej komentowano wystąpienie Janusza Palikota. Drugie miejsce zajął Jarosław Kaczyński. Wystąpienie lidera SLD również zostało odnotowane przez media, ale nie wywołało większych emocji.

 

Badanie wykonano na podstawie 3 952 materiałów internetowych dostarczonych przez Instytut Monitorowania, w których pojawiła się frazy „premier” oraz „expose”. Raport obejmuje okres od zakończenia piątkowego wystąpienia premiera w dniu 18 listopada do poniedziałkowego południa 21 listopada 2011 roku.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail