X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Manchester United szykuje własny serwis społecznościowy

Manchester United szykuje własny serwis społecznościowy

Potencjał marketingowy klubów piłkarskich jest ogromny, a Manchester United na tym polu od lat, wespół z Realem Madryt i Barceloną, stanowi ścisłą czołówkę. Wielkie przychody osiągane przez klub mogą wkrótce stać się jeszcze większe. Agencja SapienNitro, odpowiedzialna za strategię marketingową piłkarskiego giganta, jest w trakcie prac nad serwisem społecznościowym sygnowanym marką klubu. Dodajmy, że agencja współpracowała już z takimi markami jak Burger King, Coca-Cola czy Mercedes AMG.

Póki co, nie ujawniono zbyt wielu szczegółów przygotowywanego projektu, jednak wiadomo, że serwis ma zawierać sporo materiałów filmowych, czy to zakulisowych, czy też nagranych przez samych zawodników.

Celem ma być stworzenie platformy, która zgromadzi kilkusetmilionową rzeszę fanów „Czerwonych Diabłów” w jednym miejscu. Szczególnym zadaniem będzie wzmocnienie pozycji Manchesteru United na rynku azjatyckim, gdzie kluby europejskie już od kilku lat szukają milionowych przychodów.

Ciężko wieszczyć projektowi wielki sukces. Jak zauważa serwis The Next Web, skoro oficjalny fan page na Facebooku polubiło nieco ponad 20 milionów użytkowników, to jaka jest szansa że nowemu portalowi uda się zgromadzić 400-500 milionową rzeszę fanów? Niemniej jednak, jeśli nie Manchester United, to kto? Działania klubu na tym polu będą więc z pewnością obserwowane przez właścicieli i dyrektorów innych klubów piłkarskich i mogą okazać się dobrym drogowskazem na przyszłość.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail