X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

NK ma już 5 lat!

NK ma już 5 lat!

11 listopada 2006 roku uruchomiona została pierwsza wersja Naszej-Klasy. Jej twórcami byli Maciej Popowicz, Paweł Olchawa, Michał Bartoszkiewicz i Łukasz Adziński. Serwis szybko stał się zdecydowanie najpopularniejszym portalem społecznościowym w Polsce. Z biegiem czasu i rosnącą popularnością Facebooka pozycja Naszej-Klasy zaczęła słabnąć. Szefowie portalu zaczęli szukać nowych pomysłów na prowadzenie Naszej-Klasy, co znalazło między innymi ujście w rebrandingu. 22 czerwca 2010 roku portal przemianowano na NK.pl . Zaczęto wprowadzać rozwiązania zaczerpnięte z Facebooka, jak API, gry, Śledzik (odpowiednik Tablicy), grupy zainteresowań. Zmiany objęły również regulamin. Czy to pomogło? Trudno powiedzieć.

Pod względem liczby użytkowników sprawa teoretycznie wygląda w dalszym ciągu bardzo dobrze. W świetle wyników badania Megapanel PBI/Gemius serwis w dalszym ciągu jest najpopularniejszym tego typu portalem w Polsce. Badanie obejmujące sierpień wskazuje, że NK.pl liczy sobie przeszło 12 mln użytkowników. Nie jest to wprawdzie rekordowa liczba, bowiem serwis notował już wyniki przekraczające 14 mln, ale faktem jest, że w serwis w dalszym ciągu wyprzedza Facebooka. Nieco gorzej wypada serwis w rankingu stron Alexa, gdzie zajmuje na polskim rynku 11. miejsce (Facebook jest na pozycji drugiej).

Niemniej jednak, głosom o nieubłaganym końcu serwisu w obecnej formule nie ma końca. Często wskazuje się na wyraźnie słabszą niż w przypadku Facebooka aktywność użytkowników. Ostatnio głośno było o błędzie, który powodował zawyżenie liczby odwiedzin profilu. Był to kolejny impuls do dyskusji na temat przyszłości serwisu. Warto przy tej okazji wskazać, że ustawienia prywatności serwisu nie spełniają wszystkich standardów zalecanych przez Unię Europejską.

Z okazji urodzin, serwis zamieścił notkę na blogu, w której zachęca użytkowników do dołączenia do grupy NK-miejsce spotkań, gdzie można dodawać wpisy, zamieszczać zdjęcia czy też wziąć udział w konkursach. Wszystkich ciekawych tego jak wyglądał serwis w wersji archiwalnej odsyłamy tutaj.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail