X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Nowy Firefox pozwoli bezpośrednio przeszukiwać Twittera

Nowy Firefox pozwoli bezpośrednio przeszukiwać Twittera

W świetle badań firmy Gemius, Firefox to wciąż najpopularniejsza przeglądarka internetowa w Polsce. Udział w rynku przeglądarek Mozilli oscyluje na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni wokół 45-46%, wyprzedzając Microsoft i jego Explorera (23%) oraz Chrome Google’a (18%). Jeśli chodzi o indywidualny ranking, to na pierwszym miejscu znajduje się Firefox 7 (25,85%), na drugim Chrome 15 (15%) a podium zamyka Firefox 3 (14,78%). Dopiero na czwartym miejscu znajduje się Internet Explorer (w wersji 8.) z 14,42%.

Biorąc pod uwagę powyższe, sporą część internautów powinna zainteresować wieść o udostępnieniu najnowszej, ósmej już, wersji przeglądarki. Tym razem Mozilla zrobiła ukłon w stronę użytkowników Twittera, gdyż będzie możliwe wyszukiwanie w tym serwisie. Wystarczy w polu do tego przeznaczonym ustawić ikonkę z charakterystycznym niebieskim ptaszkiem i dzięki temu będzie można szukać na portalu tematów dyskusji, nazw użytkowników, hashtagów. Póki co, funkcja twitterowego wyszukiwania dostępna jest w angielskiej, portugalskiej, słoweńskiej i japońskiej wersji przeglądarki.

fot.: TechCrunch

Jeśli chodzi o inne ważniejsze nowości, ulepszono system kontroli nad wtyczkami. Wcześniej zewnętrzne programy mogły automatycznie instalować je w naszej przeglądarce, teraz zostaną automatycznie wyłączone, oczekując na naszą ewentualną aktywację (lub też, rzecz jasna, usunięcie). Usprawniono też ładowanie kart z poprzedniej sesji. Teraz po włączeniu przeglądarki nie załadują się automatycznie, ale będą widoczne wśród kart. Dzięki temu szybciej rozpoczniemy surfowanie.

Pomyślano również o mobilnych internautach. Firefox w wersji na Androida będzie wyposażony w funkcję „Master Password”, dzięki której użytkownik będzie mógł zapisać w aplikacji wszystkie swoje loginy i hasła, które będą zabezpieczone nawet w razie utraty telefonu.

Nową wersję Firefoxa można ściągnąć z oficjalnej strony Mozilli.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail