X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Konsumentki Redd’sa są odważne i nie boją się innowacji, a my chcemy być blisko nich

Konsumentki Redd’sa są odważne i nie boją się innowacji, a my chcemy być blisko nichRomana El Abrashy, fot. Redd's

reklama


Czego marce alkoholowej absolutnie nie wolno robić w mediach społecznościowych?

Redd’sa obowiązuje naturalnie szereg ograniczeń związanych z promocją alkoholu, jak wewnętrzny kodeks komunikacji Kompanii Piwowarskiej, czy też ustawa o wychowaniu w trzeźwości. Są treści, których naturalnie aktywnie nie możemy komunikować gdyż zabrania tego prawo lub są sprzeczne z naszymi wewnętrznymi kodeksami etycznymi dotyczącymi promocji piwa.

Czy jest coś, co z punktu widzenia komunikacji socialmediowej jest grząskim gruntem w przypadku marki piwnej? Na jakie działania nigdy się nie zdecydujecie?

Z pewnością nigdy nie podejmiemy się działań, które są sprzeczne z naszymi kodeksami komunikacji, gdyż jako marka alkoholowa przestrzegamy standardów komunikacji etycznej. Nie podejmujemy się oczywiście także działań, które z założenia są nieefektywne lub mogą wywierać negatywny wpływ. Jesteśmy jednak otwarci na różne rozwiązania w zakresie komunikacji socialmediowej i zależne są one jedynie od celów, jakie stawiamy sobie przed każdym projektem. Trudno powiedzieć więc, czy są działania lub narzędzia, z jakich w przyszłości z pewnością nie skorzystamy. Konsumentki Redd’sa są odważne, otwarte na świat i nie boją się innowacji, a my chcemy być zawsze blisko nich.

Jak wygląda logistyka prowadzenia działań socialmediowych przez Waszych social media managerów?

Dokładamy starań aby na bieżąco odpowiadać na wszelkie pytania lub wątpliwości, bo taka jest specyfika mediów społecznościowych w których konsument o dowolnej porze może wyrazić swoją opinię, zadać pytanie czy skomentować w dowolnym tonie brand lub działania, które on podejmuje. Media społecznościowe charakteryzują się ogromna dynamiką, ale dzięki temu umożliwiają dialog praktycznie w czasie rzeczywistym.

Czy marka Redd’s doświadczyła już jakiejś sytuacji kryzysowej w social media?

Chociaż gros konsumentów Redd’sa wypowiada się na temat marki pozytywnie, zawsze jesteśmy otwarci na konstruktywne uwagi i komentarze, zaś do każdego z nich podchodzimy z należytą powagą – każdy z naszych fanów zasługuje na szacunek, nawet jeśli wyraża opinie, które nie są dla nas przychylne czy nawet krytyczne. Redd’s pragnie poznawać potrzeby swoich konsumentów, a konstruktywne komentarze pozwalają nam na nie odpowiadać. Z mniej usatysfakcjonowanymi internautami nawiązujemy zawsze bezpośredni kontakt – w takiej rozmowie staramy się w spokojny i racjonalny sposób przedstawić nasze zdanie lub wyjaśnić nasz punkt widzenia.

Trudno opowiadać tutaj o sytuacjach kryzysowych. Każdy konstruktywny komentarz czy uwaga są dla nas po prostu możliwością zrobienia tego, co robimy lepiej lub inaczej. Dzięki temu wiemy, jak odpowiadać na jego potrzeby – i każdy konstruktywny komentarz jest dla nas krokiem naprzód. Co ważniejsze jednak, nawiązujemy wówczas z konsumentami personalną i osobistą więź. W ten sposób wspólnie kształtujemy i współtworzymy jedną z największych piwnych marek dla kobiet w Polsce.

W jaki sposób mierzycie efekty swoich społecznościowych działań?

Wskaźniki dotyczące miary naszych działań zależą w całości od naszych celów i założeń projektowych. Niemniej jednak stosujemy wskaźniki zarówno ilościowe, jak i jakościowe. Mierzymy między innymi zaangażowanie naszych konsumentek, treści komentarzy czy czas przebywania na danej witrynie.

Czy może Pani zdradzić, czy istniały jakieś elementy komunikacji w mediach społecznościowych, które zostały zmodyfikowane w trakcie działań, np. właśnie na podstawie różnych napływających danych?

Stosowane przez nas wskaźniki efektywności pozwalają nam zorientować się, jakie sposoby komunikacji i dialogu z konsumentkami Redd’sa są najbardziej efektywne. Chcemy zmieniać się dla naszych konsumentek i rozwijać dla nich, towarzyszyć im i przebywać tam, gdzie one. Dlatego dostosowujemy narzędzia komunikacji tak, aby były jak najefektywniejsze i komfortowe dla wszystkich wielbicielek Redd’sa. Przykładem takiej zmiany są Ściany Ciekawości Redd’s. Zauważyliśmy, że kobiety w social mediach są niezwykle otwartą, odważną i kreatywną grupą. Wystarczy dać im jedynie możliwości uwolnienia tej kreatywności. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na uruchomienie aplikacji równolegle na stronie internetowej oraz na profilu Redd’s na Facebooku. Taki sposób działania zaowocował ogromną ilością deklaracji dotyczących ciekawości współczesnych, młodych i dynamicznych Polek.

Jak marka Redd’s zmieniła się pod wpływem swojej społecznościowej aktywności? Czegoś nowego dowiedzieliście się o niej dzięki bezpośredniemu – społecznościowemu – kontaktowi ze swoimi konsumentami?

Przede wszystkim o wiele lepiej poznaliśmy naszych konsumentów i nawiązaliśmy z nimi efektywny dialog. To między innymi akcja wśród fanek i fanów Redd’sa na portalu Facebook sprawiła, że na rynku na stałe zagości niebawem żurawinowy Redd’s Cranberry. To również internauci wybrali nowy smak spomiędzy wielu propozycji.

W zeszłym roku Redd’s zaangażował internautów na mediach społecznościowych w działania związane z pierwszym w Polsce Raportem Ciekawości. Internauci mieli również ogromny wpływ na wybór zwycięzcy zeszłorocznej promocji konsumenckiej, czyli najciekawszej polskiej ciekawości. Jak widać, Redd’s jest bardzo blisko swoich konsumentów i stara się zarówno angażować ich w swoje aktywności, jak i bezpośrednio realizować ich potrzeby.

Pages: 1 2

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail