X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook szykuje zmianę w statystykach

Facebook szykuje zmianę w statystykach

Jak informuje serwis AllFacebook.com, w najbliższym czasie zmianie ulegnie algorytm liczenia liczby zameldowań. Facebook zaczął już uprzedzać administratorów rozsyłając stosowne wiadomości.

Dzięki zmianom wyniki pomiaru mają być bardziej dokładne i adekwatne. W przypadku gdy użytkownik w odstępie 12 godzin kilka razy zamelduje się w jednym miejscu, algorytm policzy to jako jeden check-in. Zmiany obejmą również oznaczanie miejsc na zdjęciach. Kilkukrotne otagowanie lokalu na zdjęciach w jednym albumie nie nabije licznika meldunków, bo będzie liczone jako jeden check-in. Z kolei w przypadku gdy na zdjęciach oznaczeni zostaną jeszcze inni znajomi, zalogowań będzie tyle ile łącznie osób na zdjęciach (z autorem włącznie, rzecz jasna).

Zmiana może wydać się mało istotna, ale warto nadmienić, że jej efektem powinien być spadek w takich statystykach jak „liczba osób, które o tym mówią” oraz „zasięg”.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail