X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google Play następcą Android Market

Google Play następcą Android Market

reklama


Niektóre plotki dotyczące Google Play głosiły, że będzie to nowy model tabletu firmy z Mountain View. Użytkownicy tych urządzeń istotnie będą korzystali z Google Play, ale nie w taki sposób, jak to wielu sobie wyobrażało. Nazwa Android Market odchodzi do lamusa. Firma z Mountain View o rebrandingu miała myśleć już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowała się na ten krok. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor działu technologicznego przedsiębiorstwa, Chris Yerga.

Zmiana marki związana jest ze stale poszerzającym się „asortymentem” dostępnym na Android Market. Aby zakupić i korzystać z E-booków, plików muzycznych czy filmów nie trzeba mieć urządzenia z Androidem, toteż Google postanowił usunąć z nazwy sklepu system operacyjny. Google Play eliminuje więc Android Market i wchłania takie usługi jak Google Music czy Google eBookstore. W ich przypadku również mamy do czynienia z rebrandingiem, bowiem np. Google Music to od teraz Google Play Music.

fot.: Google Play

Póki co nie dotyczy to jednak niestety polskich mobilnych internautów, bowiem Google Play w pełnej wersji działa wyłącznie w USA. W Kanadzie i Wielkiej Brytanii w ofercie nie ma plików muzycznych. Z kolei w Australii w sprzedaży są aplikacje i e-booki, a w Japonii aplikacje oraz filmy. Nam pozostaje nadal zadowolić się kupowaniem i pobieraniem aplikacji.

Co ważne, Google Play w całości znajduje się w chmurze, dzięki czemu zapewni szybki dostęp do plików każdemu użytkownikowi.

Więcej informacji na blogu Google a aby wejść na Google Play należy udać się tutaj.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GdZxbmEHW7M

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail