X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Google Play następcą Android Market

Google Play następcą Android Market

Niektóre plotki dotyczące Google Play głosiły, że będzie to nowy model tabletu firmy z Mountain View. Użytkownicy tych urządzeń istotnie będą korzystali z Google Play, ale nie w taki sposób, jak to wielu sobie wyobrażało. Nazwa Android Market odchodzi do lamusa. Firma z Mountain View o rebrandingu miała myśleć już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowała się na ten krok. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor działu technologicznego przedsiębiorstwa, Chris Yerga.

Zmiana marki związana jest ze stale poszerzającym się „asortymentem” dostępnym na Android Market. Aby zakupić i korzystać z E-booków, plików muzycznych czy filmów nie trzeba mieć urządzenia z Androidem, toteż Google postanowił usunąć z nazwy sklepu system operacyjny. Google Play eliminuje więc Android Market i wchłania takie usługi jak Google Music czy Google eBookstore. W ich przypadku również mamy do czynienia z rebrandingiem, bowiem np. Google Music to od teraz Google Play Music.

fot.: Google Play

Póki co nie dotyczy to jednak niestety polskich mobilnych internautów, bowiem Google Play w pełnej wersji działa wyłącznie w USA. W Kanadzie i Wielkiej Brytanii w ofercie nie ma plików muzycznych. Z kolei w Australii w sprzedaży są aplikacje i e-booki, a w Japonii aplikacje oraz filmy. Nam pozostaje nadal zadowolić się kupowaniem i pobieraniem aplikacji.

Co ważne, Google Play w całości znajduje się w chmurze, dzięki czemu zapewni szybki dostęp do plików każdemu użytkownikowi.

Więcej informacji na blogu Google a aby wejść na Google Play należy udać się tutaj.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail