X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Ponad połowa Polaków korzysta z mediów społecznościowych

Ponad połowa Polaków korzysta z mediów społecznościowych

Wyniki badania PMR Research pokazują, że już ponad połowa Polaków (54%) to użytkownicy social mediów. Oczywiście żadnym zaskoczeniem nie jest, że najpopularniejszymi są Facebook (40%) i NK (37%). Podobnie należy spojrzeć na dane, w świetle których pierwszy z wymienionych serwisów cieszy się większą popularnością u ludzi młodych (aż 74% w najmłodszej poddanej badaniu grupie wiekowej), a drugi – u starszych.

fot.: PMR Research

Okazuje się, że social media służą nam głównie do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi. Taki sposób korzystania z serwisów społecznościowych zadeklarowało aż 86% respondentów. Inne pobudki to chęć odświeżenia starych kontaktów, bądź też zawarcia nowych. Widać więc, że Polacy na Facebooku szukają przede wszystkim… ludzi.

fot.: PMR Research

Zdecydowana większość badanych (91%) utrzymuje, że nie korzysta z portali społecznościowych dla celów prywatnych będąc w pracy. Niemal tyle samo deklaruje, że nie jest fanem żadnej marki na którymś z portali społecznościowych i nie loguje się w nich za pomocą smartfona.

fot.: PMR Research

Więcej informacji na stronach PMR Research.

Ogólnopolskie badanie konsumenckie zostało przeprowadzone metodą wywiadu telefonicznego przez PMR Research w październiku 2011 r. na reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich Polaków. Błąd oszacowania wyniósł maksymalnie 5%.

  • 88% Polaków na fejsie NIE jest fanem żadnej marki?? Nie wierzę.
    Polecam przeczytanie całego raportu.

  • Artur Kawik

    W takim razie polecam zerknąć na trzeciego screena, którego dodałem ;) Poza tym, badanie nie obejmuje tylko Facebooka.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail