X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WOŚP najskuteczniejszą organizacją pożytku publicznego na Facebooku

WOŚP najskuteczniejszą organizacją pożytku publicznego na Facebooku

reklama


Z analiz przeprowadzonych przez CheeseCat za pomocą aplikacji CatNapoleon wynika, że organizacja Jurka Owsiaka najskuteczniej wykorzystuje Facebooka do promocji. Jej fan page przoduje w liczbie fanów, liczbie aktywnych fanów czy też w liczbie interakcji (lajki i komentarze). Największym odsetkiem aktywnych fanów (aż 98%!) może się pochwalić z kolei Fundacja SYNAPSIS.

fot. Cheese Cat

Wnioski płynące z badania nie są jednak korzystne dla OPP, bowiem większość z nich nie potrafi skutecznie zabiegać o zainteresowanie swoimi działaniami. Na 21 analizowanych fanpejdży tylko 5 mogło pochwalić się dedykowanymi aplikacjami. Na tym polu najbardziej wyróżniły się UNICEF i SOS Wioski Dziecięce, które umożliwiły facebookowiczom dokonanie darowizny bezpośrednio z poziomu fan page. To właśnie te organizacje, wraz z WWF, posiadają zdaniem autorów badania najnowocześniejsze fanpejdże. Co ciekawe, niekoniecznie przekłada się to na wysokie zaangażowanie fanów, o czym może się przekonać organizacja SOS Wioski Dziecięce.

fot. Cheese Cat

Jednym z bardziej dobitnych dowodów na to, że organizacje pożytku publicznego nie doceniają potencjału Facebooka jest fakt, że swojego fan page nie ma Fundacja TVN „Nie jesteś sam”. Trudno zakładać, by ten fan page był jej oficjalnym.

  • niedowiarek

    Znowu ranking zrobiony pod WOŚP?

    Że niby 20-ta organizacja na facebooku ma tylko 695 fanów?
    Ktoś tu chyba pominął kilkadziesiąt jak nie set profili OPP!Mało przekonujące, no chyba, że WOŚP ma wypaść jako facebóg…

  • WOŚP nie ma konkurencji to fakt, ale reszta zestawienia wątpliwa (szczególnie od 10 pozycji).

  • Top 20 OPP? Brakuje wielu organizacji, które znam, a posiadających większą liczbę fanów niż wymienione – aktywnych i zaangażowanych. Chociażby organizacje na rzecz zwierząt. Mam wymienić?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail