X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook stworzył własne ciało doradcze dla marketerów

Facebook stworzył własne ciało doradcze dla marketerów

reklama


Creative Council (Rada Kreatywna) po raz pierwszy zebrała się w zeszłym tygodniu w Cannes na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy. W jej skład wchodzi 14 ekspertów z różnych firm zajmujących się marketingiem internetowym (m.in. Buddy Media, Socialistic czy McCann. Będą odpowiedzialni za monitorowanie rynku reklamy online i wskazywanie najbardziej pożądanych rozwiązań w takich obszarach jak produkty reklamowe czy systemy ewaluacji kampanii.

To nie pierwsze tego typu ciało utworzone przez Facebooka. W zeszłym roku swoją działalność rozpoczęła Client Council, której zadania w praktyce obejmują podobny zakres.

Wraz z utworzeniem Creative Council Facebook ogłosił również uruchomienie Facebook Studio Edge, czyli platformy, która ma pomóc agencjom „być na czasie” ze wszystkimi nowinkami marketingowymi oferowanymi przez portal. Marketerzy znajdą tam m.in. 15-minutowe poradniki w formie wideo, dotyczące takich zagadnień jak fan page, aplikacje czy reklamy. Nowe materiały mają się pojawiać w regularnych odstępach czasu.

Póki co platforma dostępna jest dla ograniczonego kręgu użytkowników, ale w ciągu najbliższych kilka tygodni możemy spodziewać się jej upowszechnienia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail