X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook uruchamia funkcję planowania publikacji postów

Facebook uruchamia funkcję planowania publikacji postów

reklama


O narzędziach automatycznie publikujących content pisaliśmy w obszernym artykule kilka tygodni temu. Wynikało z niego, że aplikacje typu HootSuite czy HubSpot mogą wprawdzie usprawnić pracę marketerów, ale jednocześnie nie zawsze przebijają się przez facebookowy EdgeRank.

Facebook postanowił jednak wyjść naprzeciw tym administratorom, którzy chcieliby móc z wyprzedzeniem zaplanować publikację postów czy zdjęć na swoich fan page’ach. Co więcej, z racji tego że to funkcja wprowadzona przez samego Facebooka, ich posty najprawdopodobniej nie ucierpią przez EdgeRank bardziej niż to się działo do tej pory, przy ręcznej publikacji.

Aby ustawić publikację na konkretny dzień i godzinę wystarczy otworzyć okno publikowania, wybrać odpowiedni rodzaj contentu (status, zdjęcie, wydarzenie), ustawić dokładną datę, w której na fanpejdżu ma pojawić się dany post i kliknąć w przycisk „Zaplanuj”. Nowa funkcja umożliwia planowanie z 6-miesięcznym wyprzedzeniem.

fot. Facebook.com

Co ciekawe, posty można publikować również z datę wsteczną. W takim wypadku zostanie on od razu opublikowany i umieszczony w odpowiednim miejscu na Osi czasu.

Wszystkie zaplanowane posty znajdą się w dzienniku aktywności, gdzie będzie je można edytować, a także odwołać publikację.

Godziny publikacji są zgodne ze strefą czasową kraju, w którym znajduje się administrator.

 • Anna Wlodarska

  Kiedy to będzie dostępne? Ja u siebie jeszcze tego nie widzę

 • Funkcja jest już dostępna. Ikonka “zegarka” pojawia się w lewym dolnym rogu okna edycji wpisu, zaraz po kliknięciu w to pole.

  • Anna Wlodarska

    Aaaa ok. Dzięki wielkie:)

  • Krzysztof Jarzab

   Ja już też znalazłem. Dzięki

 • Aa

  Czy wiecie może gdzie można edytować zaplanowane posty, ale jeszcze nieopublikowane? 

  • @Aa musisz kliknąć “Edytuj stronę” (u góry w panelu administratora) i wejść w “Skorzystaj z dziennika aktywności”. Tam masz listę wszystkich postów – również tych zaplanowanych. 

   • Krzysiek

    Hmm… można edytować tylko datę zamieszczenia postu. Nie da się, nie wiem dlaczego, edytować treści postu… :-(

 • niki

  A czy będzie to dostępne do zamieszczania zdjęć?
  W czasie dodawania zdjęcia jest też taki zegareczek, ale czas dostępny jest tylko “do tyłu” – nie można dodać nic na przyszłość.
  Pozdrawiam!

 • Rafal

  czy moze mi ktos pomuc- mianowicie nie potrafie opublikowac pewnego dzwieku na facebooku z dyktafonu w telefonie, czy potrzebna jest kompresja pliku

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail