reklama
Poprosiliśmy Kreatywnych o typowanie swoich faworytów w trzech kategoriach:
Fan art 1: najlepsza fanowska wizja rozwijająca świat, którego dotyczy. Bazując na tym, co zostało stworzone w książkach, filmach,komiksach, autor tworzy kreatywne rozwinięcie.
Fan art 2: najciekawsza technika użyta do stworzenia fanowskiej wizji, która w niestandardowy sposób oddaje głębię wizji fana.
Fan art 3: projekt emocjonalny, przejmujący, możliwy do szerszej i głębszej interpretacji.
Swoje typy prezentują: Dariusz Palarczyk – OS3 multimedia, Krzysztof Tkaczyk – Insignia, Rafał Zagórny – HypermediaIsobar.
Dariusz Palarczyk,
Art Director – OS3 multimedia
Od 6 lat związany z OS3 multimedia. W wolnych chwilach realizujący własne kreacje z zakresu ilustracji i digital artu (www.dariuszpalarczyk.pl). Pasjonat brazylijskiego stylu projektowania.
Najlepsza fanowska wizja rozwijająca świat, którego dotyczy: Komiksowy Dexter
Fanowska wizja serialowego zabójcy – Dextera, w adaptacji australijskiego artysty Patricka Browna. Jego twórczość charakteryzuje komiksowy styl, który w połączeniu z ciekawie wyselekcjonowanym kadrem i odpowiednio dobranym światłem daje unikalny efekt.
Najciekawsza technika użyta do stworzenia fanowskiej wizji: Portret Batmana
Portret Batmana, za którym stoi duet Cheshire Cat Art, czyli Devin Kraft i Logan Pack. Artyści tworzą swoje projekty na zasadzie wzajemnej współpracy. Kraft ma tendencje do tworzenia ilustracji kompletnej sceny, natomiast Pack uzupełnia ją o rozpryski atramentu, cieniowanie i teksturowanie.
Fan art emocjonalny, możliwy do szerszej i głębszej interpretacji: Super Mario i Chun-Li
Autor postanowił zwizualizować coś, co nigdy nie miało miejsca, czyli spotkanie kultowego Mario oraz Chun-Li (postać z gry Street Fighter) w nieco przerysowanej wersji. Ciekawa forma postaci oraz odpowiednio cieniowane elementy tła tworzą klimat, który idealnie spina się w całość.