X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najciekawsze fan arty internetu według polskich kreatywnych

Najciekawsze fan arty internetu według polskich kreatywnych

reklama


Rafał Zagórny

Rafał Zagórny

Rafał Zagórny,
Head of Design – HypermediaIsobar

Związany z polską branżą interaktywną od ponad 10 lat. Wcześniej jako Interactive Art Director w Pro-Creation i Publicis Modem, obecnie – od dwóch lat – w HypermediaIsobar.

Najlepsza fanowska wizja rozwijająca świat, którego dotyczy: Star Wars w klimatach Steampunk

Kolekcja najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych postaci z uniwersum Star Wars w całkowicie nowym i zaskakującym ujęciu. Bardzo udane zderzenie dwóch, pozornie ze sobą nie związanych światów. Autor BJÖRN HURRI jest profesjonalnym concept artystą, na co dzień pracującym przy produkcji wysokobudżetowych gier. Dzięki doskonałemu warsztatowi efekt końcowy jest jeszcze wspanialszy.

Steampunk Star Wars

Steampunk Star Wars

Źródło grafiki, www autora: www.bjornhurri.com.

Najciekawsza technika użyta do stworzenia fanowskiej wizji: Replika hełmu DaftPunk

Ten przykład ilustruje, na ile poświęcenia i zaangażowania stać oddanego fana. Harrison Krix poświęcił ponad półtora roku na wykonanie imponującej repliki jednego z hełmów, w których występują członkowie zespołu Daft Punk. Realizacja wymagała wiedzy i umiejętności z wielu dziedzinach. Począwszy od wykonania piankowego modelu poprzez silikonowe formy, odlewy, na elektronice kończąc. Efekt końcowy zdecydowanie warty poświęcenia nie jednego wolnego wieczoru.

Daft Punk Helmet

Daft Punk Helmet

Źródło grafiki

Making of:

Fan art emocjonalny, możliwy do szerszej i głębszej interpretacji: Budowa Gwiazdy Śmierci

Nie jest to w prawdzie typowy fan art, ale wymagał pewnego rodzaju kreatywności i uznałem, że warto wspomnieć o tej inicjatywie. Niewątpliwie pomysł jest odważny, czy nawet szalony. Po tym, jak amerykańska administracja odmówiła autorom wsparcia inicjatywy budowy Gwiazdy Śmierci (tak, prawdziwej), projekt został przeniesiony na serwis crowdfundingowy Kickstarter. Tam też możemy śledzić postępy projektu i ewentualnie wesprzeć go finansowo. Autorom gratuluję odwagi i determinacji :)

Gwiazda Śmierci

Gwiazda Śmierci

Źródło grafiki

Pages: 1 2 3

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail