X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook odświeżył wygląd fan page w mobilnej wersji serwisu

Facebook odświeżył wygląd fan page w mobilnej wersji serwisu

Przyszłość Facebooka jest nierozerwalnie związana z sektorem mobilnym. Dość powiedzieć, że z grona miliarda użytkowników portalu, aż 2/3 korzysta z niego również za pośrednictwem smartfonów i tabletów. Wprowadzając kilkanaście dni temu na rynek nakładkę Home spółka tylko potwierdziła, jak poważnie traktuje rozwój w tym obszarze.

Coś dla użytkowników…

Władze serwisu doszły do wniosku, że przyszedł czas na mały redesign wyglądu fanpejdży w mobilnej wersji. Ogłoszone przez Facebooka zmiany mają w założeniu ułatwić mobilnym facebookowiczom wchodzenie w interakcje ze stronami. Co się zatem zmieniło? Przede wszystkim lepiej będą widoczne przyciski interakcji („lubię to”, check-in, rozmowa telefoniczna, wysłanie wiadomości – ostatnia z tych funkcji jest niedostępna dla niepełnoletnich użytkowników), które umieszczono tuż pod cover photo. Do tego uwypuklono informacje o podmiocie prowadzącym fan page, czyli np. adres firmy.

… i dla administratorów

Administratorom z pewnością spodoba się opcja wyróżniania postów, dzięki czemu wybrany przez nich content będzie znajdował się na samej górze tablicy fanpejdża. Funkcja jest już znana z desktopowej wersji serwisu. Jednocześnie, ułatwiono prowadzącym strony przełączanie się między trybem administratora, a trybem publicznym.

fot. Facebok

fot. Facebok

Znak czasów?

Przedstawiciele Facebooka podkreślili, że to pierwszy przypadek, gdy dana zmiana jest najpierw wprowadzana w mobilnej wersji serwisu, a dopiero później w desktopowej. Najwidoczniej w strategii spółki nastąpiło pewne przewartościowanie i można zakładać, że będzie to stała tendencja.

Póki co nowy layout fanpejdży dostępny jest dla tych, którzy korzystają z mobilnej strony Facebooka oraz dla użytkowników aplikacji na iOS. Użytkownicy urządzeń z Androidem będą musieli trochę poczekać.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail