X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Rekordowe przychody z reklamy online. Mobile marketing i reklama wideo motorami wzrostu

Rekordowe przychody z reklamy online. Mobile marketing i reklama wideo motorami wzrostu

O tym, że zarówno wydatki, jak i przychody z reklamy online rosną w niezwykle szybkim tempie nie trzeba nikogo przekonywać. Przedsiębiorcy są wszak doskonale świadomi korzyści jakie przynosi działalność marketingowa prowadzona w sieci.

Potwierdzają to dane dotyczące przychodów generowanych przez reklamę online. W zeszłym roku wyniosły one 37 miliardów dolarów. Jednocześnie, w porównaniu do 2011 roku (31 mld USD) nastąpił 15-procentowy wzrost przychodów z działalności reklamowej w internecie.

Jak podało IAB, najbardziej dynamicznie rozwijającymi się sektorami rynku reklamy online są reklama wideo oraz mobile marketing. Drugi z wymienionych sektorów urósł o 9% i w 2012 roku wygenerował przychody w wysokości 3 mld dolarów. Z kolei reklama wideo przyniosła 2 mld dolarów, co stanowi aż 29-procentowy wzrost.

Badanie rynku na zlecenie IAB przeprowadziła firma Pricewaterhouse Coopers (PwC).

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail