X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

System komentarzy z Google+ na Bloggerze i WordPressie

System komentarzy z Google+ na Bloggerze i WordPressie

Uruchomienie na Bloggerze funkcji komentarzy z Google+ to kolejny już przykład promowania Plusa przez korporację z Doliny Krzemowej. Jakiś czas temu głośno było o wprowadzeniu funkcji społecznościowego logowania z wykorzystaniem konta na G+.

Prywatność na pierwszym miejscu

System komentarzy uruchomiony na Bloggerze przypomina oczywiście ten jaki dawno temu wprowadził Facebook. Co więcej, pod wpisami na blogu wyświetlają się również komentarze użytkowników, którzy dyskutowali o konkretnym wpisie umieszczonym przez blogera na G+, oczywiście pod warunkiem, że dyskusja była publiczna.

Zmiany zainteresują nie tylko blogerów, ale też ich czytelników. Publikowane przez nich komentarze mogą być tak publiczne, jak i prywatne, skierowane tylko do osób znajdujących się w Kręgach użytkownika. Również przeglądanie komentarzy oferuje kilka opcji: przeglądanie wszystkich, tylko najważniejszych albo wyłącznie tych, które opublikowali znajomi użytkownika.

fot. Google

fot. Google

W każdym przypadku możliwość zobaczenia komentarza będzie uzależniona od jego ustawień prywatności, toteż te, które są adresowane tylko do użytkowników z wybranych Kręgów nie będą widoczne ani dla właściciela bloga, ani jego czytelników.

Aby włączyć system komentarzy z G+ na Bloggerze wystarczy udać się do sekcji ustawień bloga.

System tylko dla Bloggera? Niekoniecznie

Blogger to nie jedyna platforma, na której można uruchomić system komentarzy z Google+. Wprawdzie póki co oficjalnie nie wprowadzono tej funkcji na WordPressie, ale okazuje się, że również blogi działające na tej platformie można wzbogacić o tę funkcję.

Kod przeznaczony dla Bloggera sprawdził na WordPressie deweloper Brandon Holtsclaw prowadzący bloga CloudHero. Okazuje się, że wszystko działa bez zarzutu i jeśli Google nie będzie stawiało przeszkód, to zainteresowani blogerzy będą mogli swobodnie korzystać z tego systemu na swoich blogach na WordPressie.

Wszystkich zainteresowanych wtyczką odsyłamy na oficjalną stronę WordPressa.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail