X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Wakacje z „fejsem”: polscy facebookowicze uwielbiają Mazury

Wakacje z „fejsem”: polscy facebookowicze uwielbiają Mazuryfot. Sot

Sezon wakacyjny za nami, już wkrótce to samo będzie można powiedzieć o kalendarzowym lecie. Taki czas sprzyja naturalnie wszelkiego rodzaju podsumowaniom. O takowe pokusili się eksperci Sotrender Research Team, którzy przeanalizowali facebookową komunikację poszczególnych regionów naszego kraju. Badanie objęło 20 fanpejdży, na których w okresie 1 lipca-31 sierpnia opublikowano aż 1394 posty, z czego nieco więcej przypadło na pierwszy z wakacyjnych miesięcy.

W wakacje rozmawia się o… wakacjach

Wykaz najpopularniejszych słów używanych przez regionalne fanpejdże potwierdza, że komunikacja prowadzona w lipcu i sierpniu koncentruje się wokół tematyki wakacyjnej. „Zapraszamy”, „weekend”, „festiwal”, czy, nomen omen, „lipiec” i „sierpień” – to tylko niektóre z najchętniej używanych we wpisach fraz.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Najpopularniejszym hashtagiem był natomiast #konkurs, który pojawił się na analizowanych stronach 24 razy.

Facebookowicze lubią góry i jeziora

W rankingu stron z największą liczbą fanów wyraźną przewagę nad resztą stawki mają dwa fanpejdże: Mazury Cud Natury i Bieszczady. Nie powinno to dziwić, wszak jeziora i góry to jedne z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wojaży. Potwierdza to także wysoka pozycja profilu Tatr, choć jednocześnie akurat ten fan page jest w zasadzie martwy (ostatni post pochodzi z kwietnia… 2010 r.). A co z nadmorskimi regionami? Na 12. miejscu uplasowała się strona Pomorskie.travel, z 5-tysięcznym gronem fanów.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Nieco inaczej wygląda ranking najbardziej angażujących stron. Pod tym względem przoduje inny „górski” fan page – Sudety. W analizowanym okresie liczba zaangażowanych na profilu stanowiła aż 44% łącznej liczby fanów. Kilka fanpejdży uzyskało wynik na poziomie 25-30%, w tym m.in. Podlaskie Bogactwo Różnorodności i Pomorze Zachodnie.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Świętokrzyskie z najlepszym wakacyjnym postem

Najbardziej interaktywny post okresu wakacyjnego został natomiast opublikowany na fan page Świętokrzyskie.

Post użytkownika SWIETOKRZYSKIE.

Na podium uplasowały się ponadto wpisy ze stron Małopolska oraz wspomnianej już wyżej Mazury Cud Natury.

Pełna treść raportu na blogu Sotrender.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail