X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook nie działa? Nic straconego!

Facebook nie działa? Nic straconego!fot. twitter.com/redbullITA

W poniedziałek według zagranicznych źródeł już od rana (ok. 10:00) a według polskich w godzinach popołudniowych (14:00-15:00) nastąpiła awaria Facebooka. Użytkownicy nie mogli zalogować się do serwisu, dodawać komentarzy na swojej osi czasu bądź lubić innych postów. W niektórych krajach zablokowana została też opcja wysyłania wiadomości czy publikowania jakichkolwiek treści, co skutecznie ograniczyło funkcjonalność Facebooka. Jak podają różne źródła ograniczenia wystąpiły w większej lub mniejszej częstotliwości u znacznej większości użytkowników oraz firm korzystających z Facebooka.

Użytkownicy próbujący w tym czasie publikować posty najczęściej mogli spotkać się z takim komunikatem: „Wystąpił problem z aktualizacją twojego statusu. Spróbuj jeszcze raz za parę minut”. Utrudnienia naprawiane były z czasem. Najpierw przywrócono możliwość logowania, potem publikowania postów na osi czasu. Awaria najprawdopodobniej spowodowana była praca konserwatorskimi lub błędami w utrzymaniu sieci przez portal.

fot. twitter.com/Jupiler

fot. twitter.com/Jupiler

Niektóre marki sprytnie wykorzystały jednak fakt ograniczenia funkcjonalności tego serwisu, przygotowując dla swoich fanów ciekawe wpisy na konkurencyjnym Twitterze, na którym informacja o awarii Facebooka była bardzo popularna. Zdjęcia i zamieszczone tam komentarze odwoływały się do zaistniałej sytuacji. Jedne marki sugerowały po prostu możliwość wykorzystania tego czasu w inny sposób. Inne po prostu wskazywały, że Facebook nie jest „całym światem”. W artykule prezentujemy parę przykładów.

fot. twitter.com/GilletteVenus

fot. twitter.com/GilletteVenus

Takie sytuacje jak awaria Facebooka należą do rzadkości, jednak czysto teoretycznie mogą się powtórzyć. Najpopularniejszy portal społecznościowy niejednokrotnie pada ofiarą ataków hakerów. Ponadto stale jest udoskonalany, modernizowany i przystosowany. Warto zatem sprytnie wykorzystać taką okazję do zaskoczenia swoich fanów w kreatywny sposób, przez wykorzystanie innych mediów społecznościowych lub pomysłową reakcję na Facebooku po usunięciu usterki.

fot. twitter.com/2DayFM

fot. twitter.com/2DayFM

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail