X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Wszyscy użytkownicy do znalezienia, czyli Facebook wprowadza kolejne zmiany w prywatności

Wszyscy użytkownicy do znalezienia, czyli Facebook wprowadza kolejne zmiany w prywatności

Po wprowadzeniu nowych ustawień, nie będzie można już kontrolować tego, czy ktoś będzie mógł nas wyszukać w wyszukiwarce portalu, czy też nie. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy będą „do wyszukania”, dlatego warto pamiętać o ustawienia prywatności przy wszystkich naszych wpisach.

Już rok temu, opcja „Kto może wyszukać Twoją oś czasu, wpisując imię i nazwisko?” została usunięta dla osób z niej nie korzystających. Natomiast dla użytkowników dalej jej używających, w ciągu najbliższych tygodni będą pojawiać się powiadomienia o decyzji jej usunięciu. Niezależnie czy korzystaliście z tej opcji czy też nie, najlepszym sposobem na kontrolowanie tego, co inni widzą na waszej osi czasu, będzie odpowiednie zaznaczenie dla kogo będą widoczne Wasze poszczególne wpisy, którymi się dzielicie na Facebooku.

Dlaczego Facebook tak postanowił? Serwis tłumaczy się tym, że wspomniana opcja została zaprojektowana jeszcze wtedy gdy Facebook był prostym katalogiem profilów.

Dziś bardziej odpowiednie dla niego będzie dostosowywanie ustawień prywatności dla każdego publikowanego obiektu z osobna. Facebook twierdzi też, że ograniczanie możliwości wyszukiwarki mogło sprawiać trudności nawet przy próbie nawiązania kontaktu z osobną dobrze znaną poza Facebookiem.

Facebook dąży do tego abyśmy wszyscy byli „wyszukiwalni”, jednak zaznacza, że nie będzie to oznaczać automatycznego dostępu do naszych wszystkich treści. Gdy publikujemy każdy wpis, możemy określić jego widoczność jako publiczną, dla znajomych, etc.

Prywatność na Facebooku, czyli pamiętaj, co komu pokazujesz... / fot. Facebook.com

Prywatność na Facebooku, czyli pamiętaj, co komu pokazujesz… / fot. Facebook.com

Kto zobaczy Twoje przyszłe posty? / fot. Facebook.com

Kto zobaczy Twoje przyszłe posty? / fot. Facebook.com

Ustawienia prywatności na Facebooku / fot. Facebook.com

Ustawienia prywatności na Facebooku / fot. Facebook.com

Jak to zawsze bywa, Facebook potrafi bardzo ładnie uzasadnić swoje wszystkie zmiany w polityce prywatności, jednak ta konkretna zmiana nie jest mało istotna i bez znaczenia.  W rezultacie, część tych mniej zorientowanych w ciągłych zmianach użytkowników może przez przypadek udostępniać informacje o sobie w większym wymiarze niż tego by sobie życzyli, gdyż nie każdy z nas ma nawyk dostosowywania ustawień przy każdym wpisie. Prawda jest też taka, że użytkownicy Facebooka sceptycznie reagują na ciągłe zmiany na portalu i bardzo opornie zmieniają swoje przyzwyczajenia. Tempo proponowanych zmian przez Facebooka jest zdecydowanie szybsze od tempa dostosowania się do nich przez użytkowników.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail