X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Star Wars i Marvel dyskutują na Twitterze i handlują swoimi bohaterami

Star Wars i Marvel dyskutują na Twitterze i handlują swoimi bohateramifot. twitter.com

reklama


Zaczęło się dosyć niewinnie – na oficjalnym profilu serii Star Wars zaproszono fanów do kolejnej odsłony akcji „Ask Star Wars”. Założeniem cyklicznego przedsięwzięcia jest publikowanie przez użytkowników tweetów oznaczonych hashtagiem #AskStarWars, zawierających pytania kierowane bezpośrednio do prowadzących profil „Gwiezdnych Wojen”.

Niedługo później okazało się, iż jednym z pytających jest… administrator profilu Marvela, czyli jednego z najbardziej znanych na świecie wydawnictw komiksowych, z którego wyszli tacy bohaterowie, jak Spider-Man, Kapitan Ameryka czy Iron Man. Zadane pytanie dotyczyło możliwości pożyczenia świetlnego miecza, czyli broni, którą władali Rycerze Jedi.

Krótka, zdawałoby się, wymiana zdań przerodziła się w kilkutweetową dyskusję, dotyczącą potencjalnej wymiany bohaterów z obydwu “stajni”. Doszło nawet do tego, że zaproponowano wymianę Mace Windu z “Gwiezdnych Wojen” na Nicka Fury, bohatera filmu o tym samym tytule, który wkrótce wejdzie do kin nakładem Marvela. Obie postaci gra(ł) Samuel L. Jackson, w związku z czym wielu użytkowników Twittera zareagowało rozbawieniem.

Lekko “zaczepna” dyskusja między administratorami profili z tej samej branży – czy to dobry pomysł na “rozruszanie” brandowego profilu?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail