X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook przejmuje WhatsApp za 19 mld dolarów

Facebook przejmuje WhatsApp za 19 mld dolarówfot. mat. prasowe

19 lutego na swoim blogu Facebook poinformował o oficjalnym kontrakcie zawartym z kierownictwem WhatsApp. W kwotę 19 mld dolarów, za którą zakupiono komunikator, wchodzi 4 mld dolarów w gotówce, 12 mld dolarów w akcjach oraz 3 mld dolarów w akacjach Facebooka, które trafią do pracowników i szefów WhatsApp. Jest to zarazem jedna z największych medialnych transakcji od czasu fuzji Time Warner z AOL z 2001 roku (wartość transakcji oszacowano wówczas na 124 mld dolarów).

Facebook poszerza zasięg. WhatsApp bez zmian

Decyzja o zakupie nowego komunikatora ma przynieść Facebookowi przede wszystkim poszerzenie zasięgu. Na chwilę obecną z komunikatora korzysta 450 mln osób, a z każdym dniem przybywa ok. 1 mln. WhatsApp jest na najlepszej drodze, by zastąpić tradycyjne SMS-y, co już po części zaczęło się dziać. Marka WhatsApp zostanie utrzymana, podobnie jej siedziba główna pozostanie w Mountain View. Właściciel komunikatora Jan Koum dołączy do załogi dyrektorów Facebooka. Na swoim blogu Facebook poinformował też, że zarówno WhatsApp, jak i Facebook Messenger będą dalej rozwijane jako niezależne aplikacje.

– WhatsApp jest bliski połączenia ze sobą miliarda osób – komentuje na blogu Mark Zuckerberg, założyciel i CEO Facebooka. – Serwis, który osiąga taki wynik jest niesamowicie wartościowy. Znam Jana od dawna i jestem podekscytowany, że będą mógł współpracować z nim i jego zespołem, dzięki czemu sprawimy, że świat stanie się bardziej otwarty i połączony”.

Płatna, ale bez reklam

Komunikator WhatsApp, w przeciwieństwie do Facebooka, nie gromadzi danych osobowych swoich użytkowników, a wiadomości wysyłane przez nich są potem kasowane z serwerów. Taka polityka firmy wynika z rezygnacji z reklam, bo sam twórca aplikacji Jan Koum twierdzi, że ich nie znosi. Aplikację można pobrać za darmo i podobnie pierwszy rok użytkowania jest darmowy. Potem trzeba zapłacić 99 centów za każde kolejne 12 miesięcy użytkowania aplikacji. Poza standardowymi wiadomości możemy przesyłać za jej pośrednictwem zdjęcia i filmy.

  • dyzioo

    LeHs-io .. a te mergery, przejecia .. i granie na (spodziewane wielkie zyski w przyszlosci) to nie jest spekulacja niewiee rozniaca sie od tej banksterskiej ?!?

    ?!?pejzbuk, gugel, jahu , jutub … – megakorporacja ! ..

    ..

    „The (orwellian) Circle” .. is here .. :)

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail