
reklama
IMM przeprowadził badanie na podstawie 56 tysięcy przekazów z mediów. Przeanalizowano materiały prasowe, radiowe i telewizyjne z niemal tysiąca różnych źródeł, tym samym to najszersza próba badawcza w tej kategorii na rynku. Analiza cytowań prowadzona jest przez Instytut Monitorowania Mediów nieprzerwanie od ponad 10 lat.
Onet.pl w kategorii portali internetowych zajął pierwsze miejsce. Właściciele portalu podają, że przykładowo w ubiegłym miesiącu strony grupy Onet.pl zostały odwiedzone przez 13,2 miliona użytkowników, generując 2,8 miliarda odsłon. Nie zaskakuje więc wysoka pozycja na liście tego serwisu.
Sportowefakty.pl uzyskało wysoką liczbę wskazań, stając się nie tylko najbardziej opiniotwórczym portalem internetowym, ale najwyżej ocenionym medium o tematyce sportowej w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu uplasowała się Gazeta.pl. Dalsze miejsca zajęły: wpolityce.pl, tvn24.pl, wp.pl, wirtualnemedia.pl, money.pl, newsweek.pl oraz niezależna.pl.
Klasyfikacja ogólna
W Polsce wedÅ‚ug badania IMM wciąż najbardziej opiniotwórcze sÄ… media tradycyjne. Na pierwszym miejscu, deklasujÄ…c konkurencjÄ™ znalazÅ‚a siÄ™ “Rzeczpospolita”. Inne media powoÅ‚ywaÅ‚y siÄ™ na niÄ… w minionym roku ponad 8,2 tys. razy. PoÅ›ród tygodników zwyciężyÅ‚ Wprost, najbardziej opiniotwórczÄ… stacjÄ… telewizyjnÄ… okazaÅ‚ siÄ™ TVN24, a radiowÄ… RMF FM.
Analizę przeprowadzono na podstawie 55 997 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r. Badanie nie objęło natomiast cytowań opublikowanych w internecie. Pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w pasie, radio bądź w telewizji.
Całość badania dostępna jest na stronie Instytutu Monitorowania Mediów.