X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Twitter ujawnia swój nowy design

Twitter ujawnia swój nowy design

Przez ostatnich kilka tygodni jesteśmy świadkami serii zmian dokonywanych w wyglądzie Facebooka. Zadziwiająco szybko zmienia się strona główna tego portalu, a ostatnio także działanie fanpage’y i wydarzeń. Teraz przyszła kolej na odpowiedź ze strony Twittera.

źródło: twitter.com

źródło: twitter.com

Zdjęcia przede wszystkim

Co się najbardziej rzuca w oczy w nowym wyglądzie? Nacisk na zdjęcia, w tym większy rozmiar nagłówka i zdjęcia profilowego. Natomiast najbardziej popularne tweety, czyli takie które zostały dodane do ulubionych lub re-tweetowane wiele razy, będą pojawiały się większe na osi czasu. Ma to na celu, łatwiejsze dotarcie do wiadomości na które ludzie w szczególności reagują.

źródło:today.com

źródło: twitter.com

Nowy projekt daje również użytkownikom możliwość przypinania wybranych Twittów na szczycie swojej osi czasu, dając tym samym kontrole nad tym, co odwiedzający widzą na naszym profilu. Ponadto, przeglądając strony będzie możliwe filtrowanie Tweetów, poprzez wybranie jednej z opcji: Tweety/Tweety ze zdjęciami, wideo/Tweety i odpowiedzi.

źródło: twitter.com

źródło: twitter.com

Dotychczasowi użytkownicy Twittera będą mogli zobaczyć zmiany na swoich stronach w ciągu najbliższych kilku tygodni. Natomiast nowi użytkownicy zobaczą je natychmiast po założeniu konta. Założono, że taki ruch spowoduje przyrost do 241 mln miesięcznie aktywnych użytkowników.

Portal społecznościowy oryginalnie oparty wyłącznie na tekście, dziś dąży do bogatych efektów wizualnych. Podobieństwo do designu Facebooka jest tym razem nie do przegapienia.

  • Podobieństwo z Facebookiem wynika z tego, że (jak napisałem ostatnio na Twitterze), jest serwis mikroblogowy jest mało zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy. A dzięki temu będzie on o wiele bardziej łatwiejszy w odbiorze przyciągając ze sobą nowych userów.

  • Bartek Juszczyk

    Czyli mamy dwa fejsy :/ i teraz… który wybrać?

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail