X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najlepsi na YouTube, najlepsi na Facebooku: Donatan i Cleo wygrywają “internety”

Najlepsi na YouTube, najlepsi na Facebooku: Donatan i Cleo wygrywają “internety”

reklama


Majowe Fanpage Trends przygotowane przez zespół analityków z Sotrender to jak zwykle potężna dawka najświeższych statystyk z polskiego Facebooka, a także wskazanie najważniejszych trendów poprzedniego miesiąca. Co działo się na „fejsie” w majowe dni?

Ponad 2 tys. wpisów dotyczących Dnia Matki

Odnotowano ponad 17,7 mln nowych polubień profili, ponad 52 mln polubień treści oraz 5 mln komentarzy. Największe zatrzęsienie postów przypadło na 26 maja, czyli na Dzień Matki. W tym dniu opublikowano ponad 10,5 tys. wpisów, a co piąty dotyczył święta wszystkich mam. Wpisy związane z Dniem Matki nie były jednak, jak się okazuje, szczególnie angażujące.

Donatan i Cleo zdominowali Facebooka

Ostatnio informowaliśmy o tym, że z danych zaprezentowanych w YouTube Trends wynika, iż najpopularniejszym polskim filmikiem minionego miesiąca był teledysk do utworu Donatana i Cleo pod tytułem „Slavica”. Reprezentujący nas na konkursie Eurowizji duet był w minionym miesiącu bezkonkurencyjny w polskim internecie, co potwierdzają również dane z Facebooka. Muzycy wyprzedzili bowiem pod względem liczby zaangażowanych facebookowiczów samą Ewę Chodakowską – polską królową fitnessu. Osiągnięcie tym bardziej godne odnotowania, że Donatan i Cleo mają osobne, własne fanpejdże. Warto również zauważyć, że oba profile awansowały w tym rankingu aż o kilkadziesiąt miejsc. Samej Chodakowskiej trzeba natomiast oddać, że utrzymała się na podium.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Donatan i Cleo, poza ogromną rzeszą zaangażowanych użytkowników, pozyskali w maju również bardzo duże ilości nowych fanów – odpowiednio 248 tys. i 452 tys. To również najlepsze wyniki minionego miesiąca. Dzięki temu znaleźli się w rankingu najpopularniejszych profili w kategorii „Ludzie”. Cleo zajmuje w nim 7., a Donatan 11. miejsce. Prowadzi Kamil Bednarek.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Sukces nowego europarlamentarzysty

O sporym sukcesie może również mówić lider partii Nowa Prawica, Janusz Korwin-Mikke. Świętującemu sukces wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego politykowi przybyło w maju 130 tys. nowych fanów na jego facebookowym profilu. Dla porównania – najpopularniejszy polski fan page, Serce i Rozum, zgromadził w tym czasie tylko nieco ponad 3,7 tys. nowych fanów. Korwin-Mikke zresztą również, podobnie jak Donatan i Cleo, znalazł się wysoko (10. miejsce) na liście profili, które zaangażowały w ubiegłym miesiącu najwięcej użytkowników. Awansował aż o 48 miejsc.

Status quo

Jeśli chodzi o rankingi popularności, nie zaszły w nich poważniejsze zmiany. Wśród branż bezapelacyjnie przewodzi kategoria „Muzyka”, stale uciekając reszcie stawki. Tylko w maju profile zaliczone do tej kategorii zyskały łącznie ponad 1,5 mln nowych fanów. Drugiej pod tym względem (a trzeciej w ogólnym rankingu) branży sportowej przybyło w tym czasie niespełna milion nowych polubień.

W zestawieniu wszystkich polskich fanpejdży również zachowano status quo – fan page Serce i Rozum wyprzedza Play oraz Demotywatory. Awans z 6. na 5. miejsce, kosztem Kwejka, zanotowało Radio ESKA, a to dzięki bardzo dobtym majowym „zbiorom”, które przyniosły profilowi ponad 94 tys. nowych fanów. Na liście Top 15 drugi największy przyrost zanotowała wspomniana wyżej Chodakowska (69 tys.). Dzięki temu w ogóle znalazła się w zestawieniu, awansując z 17. miejsca, jakie zajmowała na koniec kwietnia.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Administratorzy Plusa zapatrzeni w Strusia Pędziwiatra?

Osobne słowa uznania poświęcono administratorom profilu Plusa. Marka, która regularnie okupuje pierwsze miejsce w rankingu tych, które najszybciej odpowiadają na pytania facebookowiczów w maju pobiła granicę 3-ech minut. Administratorzy i moderatorzy fan page’a Plusa średnio potrzebowali na odpowiedź zaledwie 2 minuty i 46 sekund!

Podsumowanie maja na polskim Facebooku na blogu Sotrender, a pełne majowe Fanpage Trends z komentarzami eksperckimi dostępne tutaj. O majowym badaniu Sotrender Research Insight pisaliśmy natomiast w tym miejscu.

Poniżej majowa infografika od Sotrender.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

  • Justyna

    Donatan&Cleo wszystko dzięki Eurowizji, w przyszłym miesiącu ludzie zapomną :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail