X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Podpowiadamy, jak przywrócić chronologiczny porządek osi czasu na Facebooku

Podpowiadamy, jak przywrócić chronologiczny porządek osi czasu na Facebooku

Programiści Facebooka doszli do wniosku, że to maszyna lepiej wie od nas samych, co nas interesuje. W ten sposób wprowadzono kuriozalne zasady generowania informacji wraz z nowym algorytmem na podstawie różnych czynników, o których pisaliśmy m.in. tutaj lub tutaj.

Na szczęście pozostawiono też furtkę dla tych, którzy zechcą przywrócić poprzednie działanie Facebooka. Jeżeli nie chcemy, by umknęły nam jakieś najnowsze wpisy na tablicy warto przełączyć tryb News Feedu. W tym celu otwieramy swój profil i klikamy na strzałkę obok przycisku Aktualności w kolumnie po lewej pod zdjęciem. Z rozwiniętego menu wybieramy opcję: „Najnowsze”.

fot. mat. własne

fot. mat. własne

Od teraz powinniśmy widzieć na naszej tablicy posty w kolejności chronologicznej – od najnowszego do najstarszego – i nie powinny nam umknąć przynajmniej najświeższe posty, które pojawiają się w czasie naszej sesji po zalogowaniu na Facebooku.

Jedna z największych tajemnic Facebooka

Jak działa nowy algorytm Facebooka do końca nie wiadomo. Josh Constine z TechCrunch wyjaśniał, że widzialność postów na tablicy głównej zależna jest od kilku istotnych czynników takich jak: zainteresowanie fanów strony; wrażenie, jakie zrobi post wśród innych użytkowników; „siła” i rozpoznawalność strony, z której wyszedł post; typ postu preferowanego przez konkretnego użytkownika (status, zdjęcie, link) oraz kryterium nowości/świeżości zamieszczonej informacji. Kombinacja tych i innych czynników wpływa na ostateczną pozycję naszego wpisu na tablicach użytkowników Facebooka.

 • Julita

  Z tego, co pamiętam to ta opcja dostępna jest od dawien dawna…

 • Grzegorz Miłkowski

  Tak, ale na naszą skrzynkę redakcyjną przychodziło wiele pytań, jak coś takiego zrobić. Zdecydowaliśmy się więc na krótki artykuł, który rozwieje wszelkie wątpliwości :)

  • Jan

   Artykuł opowiada o czymś oczywistym. Czy szanowna redakcja mogła by się postarać o rozwiązanie na stałe tego problemu?

 • Adi Adek

  zajebiste dzięki bo nie wiedziałem… :)

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail