X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Społecznościowa strefa kibica: Mundial 2014 na Facebooku

Społecznościowa strefa kibica: Mundial 2014 na Facebookufot. Agencja fotograficzna Fotochannels

Miliony fanów piłki nożnej z całego świata dyskutują na Facebooku o wynikach meczów, najciekawszych akcjach i innych wydarzeniach wokół Mundialu 2014. Sport jest nieodłącznie związany ze społecznością, co doskonale widać na przykładzie tłumów kibiców dopingujących graczy podczas największych wydarzeń sportowych na świecie.

Użytkownicy Facebooka korzystają z tego portalu, aby rozmawiać z przyjaciółmi o meczach, dopingować swoje ulubione drużyny i zawodników, sprawdzać ostatnie wyniki meczów oraz oglądać najlepsze fragmenty pojedynków piłkarskich. W tym celu powstało jedno wspólne miejsce, które według Facebooka ma stać się internetową przestrzenią do kibicowania i publikowania ciekawych informacji na temat tegorocznego Mundialu w Brazylii.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Co znajdziemy na Trending World Cup?

Facebook zamieszcza tam wyniki meczów i ich najlepsze fragmenty, informacje o tych zbliżających się oraz posty znajomych w newsfeedzie, uzupełniane w czasie rzeczywistym. Jeśli nasi znajomi udostępnią informację o tym, że oglądają jeden z meczy, to klikając w ten post, przeniesiemy się do serwisu Najpopularniejsze wydarzenia mundialu. Ponadto kompozycji dopełniać mają aktualności od zawodników i drużyn.

Na dedykowanej mundialowi stronie można też kibicować swojej drużynie, udostępniając w czasie danego meczu specjalny status. Przy publikacji posta wybieramy opcję „ogląda” mecz, a następnie zaznaczyć jedną z dostępnych flag.

Ponadto Najpopularniejsze wydarzenia mundialu oferują interesujące statystyki w formie interaktywnej mapy świata pokazującej, którzy najpopularniejsi zawodnicy mają najwięcej fanów. Z ciekawostek możemy dowiedzieć się na przykład, że Polacy są ogromnymi sympatykami hiszpańskiego bramkarza Ikera Casillasa. Polska w chwili publikacji tego tekstu zajmowała 22. miejsce w rankingu krajów kibicujących temu bramkarzowi.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Fani bacznie śledzący na Facebooku mundialowe mecze na pewno zauważą posty pochodzące z konta Facebook Ref – profilu „oficjalnego” sędziego z ramienia Facebooka, który na bieżąco będzie komentował wyniki i ciekawe wydarzenia związane z Mistrzostwami.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail