X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Społecznościowa strefa kibica: Mundial 2014 na Facebooku

Społecznościowa strefa kibica: Mundial 2014 na Facebookufot. Agencja fotograficzna Fotochannels

reklama


Miliony fanów piłki nożnej z całego świata dyskutują na Facebooku o wynikach meczów, najciekawszych akcjach i innych wydarzeniach wokół Mundialu 2014. Sport jest nieodłącznie związany ze społecznością, co doskonale widać na przykładzie tłumów kibiców dopingujących graczy podczas największych wydarzeń sportowych na świecie.

Użytkownicy Facebooka korzystają z tego portalu, aby rozmawiać z przyjaciółmi o meczach, dopingować swoje ulubione drużyny i zawodników, sprawdzać ostatnie wyniki meczów oraz oglądać najlepsze fragmenty pojedynków piłkarskich. W tym celu powstało jedno wspólne miejsce, które według Facebooka ma stać się internetową przestrzenią do kibicowania i publikowania ciekawych informacji na temat tegorocznego Mundialu w Brazylii.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Co znajdziemy na Trending World Cup?

Facebook zamieszcza tam wyniki meczów i ich najlepsze fragmenty, informacje o tych zbliżających się oraz posty znajomych w newsfeedzie, uzupełniane w czasie rzeczywistym. Jeśli nasi znajomi udostępnią informację o tym, że oglądają jeden z meczy, to klikając w ten post, przeniesiemy się do serwisu Najpopularniejsze wydarzenia mundialu. Ponadto kompozycji dopełniać mają aktualności od zawodników i drużyn.

Na dedykowanej mundialowi stronie można też kibicować swojej drużynie, udostępniając w czasie danego meczu specjalny status. Przy publikacji posta wybieramy opcję „ogląda” mecz, a następnie zaznaczyć jedną z dostępnych flag.

Ponadto Najpopularniejsze wydarzenia mundialu oferują interesujące statystyki w formie interaktywnej mapy świata pokazującej, którzy najpopularniejsi zawodnicy mają najwięcej fanów. Z ciekawostek możemy dowiedzieć się na przykład, że Polacy są ogromnymi sympatykami hiszpańskiego bramkarza Ikera Casillasa. Polska w chwili publikacji tego tekstu zajmowała 22. miejsce w rankingu krajów kibicujących temu bramkarzowi.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Fani bacznie śledzący na Facebooku mundialowe mecze na pewno zauważą posty pochodzące z konta Facebook Ref – profilu „oficjalnego” sędziego z ramienia Facebooka, który na bieżąco będzie komentował wyniki i ciekawe wydarzenia związane z Mistrzostwami.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail