X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Wirus-żartowniś panoszy się na Facebooku. Infekcja nie jest jednak zabawna

Wirus-żartowniś panoszy się na Facebooku. Infekcja nie jest jednak zabawna

„Hahaha”, bo tak nazywa się wirus, w ciągu ostatnich kilku dni zaatakował tysiące użytkowników portalu. Jak to wygląda? Wirus rozprzestrzenia się pocztą facebookową, rozsyłając wiadomości o treści „hahaha” wraz z załącznikiem w postaci pliku .zip o takich nazwach jak np. „Pictr_357.Zip”, czy  „Copy_0027.Zip”. Jeśli otrzymamy taką wiadomość lepiej jej nie otwierać. W przeciwnym razie, po rozpakowaniu archiwum na naszym komputerze pojawi się plik, który zainfekuje nasz system tzw. koparką bitcoinów, co spowolni nasz komputer. Poza tym, spowoduje wysyłanie z naszego konta podobnych wiadomości do naszych znajomych na Facebooku.

Dlatego, jeśli już odczytaliśmy wiadomość wirusa i zainfekowaliśmy swój komputer, najlepiej jak najszybciej przeskanować go programem antywirusowym. Ponadto, warto ostrzec naszych facebookowych znajomych, którzy mogą stać się kolejnymi ofiarami „hahaha, lub tych, od których dostaliśmy wirusową wiadomość.

 • Kto normalny otwiera w ogóle takie wiadomości od obcych adresatów…

 • Kamila

  Przecież przy takich linkach od razu widać, że to jakiś podstęp. A już zwłaszcza, jak ktoś nieznajomy piszę do Ciebie wiadomość z linkiem, raczej oczywiste jest, że się tego nie otwiera.

 • Ja

  Przecież tego się nie dostaje od obcych! Ja poprosiłam kolezankę o zdjęcia, które kilka dni wczesniej robiła i nastepnego dnia dostalam od niej ZIPa i co nie otworzyłabyś? Myśłałam ze to te zdjecia wiec kliknełam, bo nie wzbudzało podejrzeń..

 • Lord Nikon

  Z dopiskiem hahaha i taką dziwną nazwą? ;)
  Nie, nie otwierałbym tego :)

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail