X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

99 dni bez Facebooka – dasz radę?

99 dni bez Facebooka – dasz radę?

reklama


“99 dni wolności” – tak brzmi slogan kampanii prowadzonej przez agencję reklamową Just. W swoim eksperymencie pomysłodawcy wyzywają użytkowników Facebooka do zrezygnowania z serwisu na 99 dni oraz udokumentowanie tego, jak abstynencja wpłynęła na ich życie. Pierwszy krok to oczywiście zdecydowanie się na podjęcie wezwania, a później, zastąpienie swojego zdjecia profilowego specjalnym avatarem. W kolejnych etapach, uczestnicy będą wypełniać anonimowo “sondaże szczęścia” w 33, 66 i 99 dniu, a wyniki po analizie będzie można zobaczyć na stronie internetowej kampanii.

źródło: 99daysoffreedom.com

źródło: 99daysoffreedom.com

Ceły eksperyment został zaplanowany pod koniec czerwca, kiedy na łamach naukowego pisma zostały opublikowanie badania, przeprowadzone przez Facebooka w 2012 roku. Firma manipulowała liczbą pozytywnych i negatywnych postów, które użytkownik widział w swoim newsfeedzie. Celem było sprawdzenie, czy odbieranie głównie negatywnych lub głównie pozytywnych postów, wpływa znacząco na wydźwięk treści publikowanych przez użytkownika, którego testowano.

Czytaj więcej:
Teenage girl with soft toy looking shockly at laptop - fear woman laptop
Eksperyment z ukrycia: naukowcy badali użytkowników Facebooka

Jak tłumaczy  Merijn Straathof, dyrektor artystyczny Just, celem eksperymentu jest przede wszystkim odpowiedzenie sobie na pytanie – czy nie jesteśmy szczęśliwsi bez Facebooka? (źródło:readwrite.com)

Jak skończy się eksperyment? I czy wszyscy użytkownicy osiągną sukces walcząc z nałogiem? Najciekawszą rzeczą jest jednak odpowiedź na pytanie – jak ludzie będą czuć się 99 dnia? Czy będą szczęśliwi mogąc powrócić do świata Facebooka? Oczywiście każdy może przekonać się na własnej skórze, klikając link i podejmując wyzwanie.

  • ko_sz

    Taki postęp czasów, a korzystnie z Facebook’a nie musi być czymś złym, tak jak np. picie alkoholu. Wszystko dla ludzi, z umiarem…

  • Baśka

    Obawiam się, że nie dałabym rady i jest to naprawdę przerażające…

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail