X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czy Instagram dyskryminuje puszyste osoby?

Czy Instagram dyskryminuje puszyste osoby?

reklama


19-letnia amerykanka opublikowała zdjęcie na którym pozuje w staniku i spodenkach. Codziennie pojawiają się setki takich zdjęć. Jednak to właśnie jej zdjęcie zostało usunięte i skasowano jej profil. Według Samm podstawą do tego nie było jej roznegliżowane zdjęcie, ale to, że ma ona puszystą figurę. Instagram już poinformował, że konto zostało skasowane przez przypadek. Serwis tłumaczył to tym, że analizują zgłoszenia od użytkowników popełnił błąd i przeprosił amerykankę.

Zdjęcie Samm Newman,które zostało usunięte / fot. Instagram

Zdjęcie Samm Newman,które zostało usunięte / fot. Instagram

Pomyłka, za pomyłką

Jak się okazuje, to nie pierwszy taki przypadek. W maju został usunięty profil Meghan Tonjes, której również zarzucono propagowanie nagości. Na jej profilu znalazło się zdjęcie w koszulce i figach. Podobnych na Instagramie znajdziemy setki, jednak Meghan również jest posiadaczką krągłych kształtów, których jak podkreśla, nie wstydzi się. Wobec niej również zostały wystosowane przeprosiny i przywrócono jej zdjęcie.

Zdjęcie Meghan Tonjes / fot. Instagram

Zdjęcie Meghan Tonjes / fot. Instagram

Te zdarzenia mogą prowadzić do wniosku, że Instagram ma podwójne standardy i dyskryminuje puszyste osoby. Również mogą świadczyć o tym, co jest uznawane przez użytkowników za gorszące. Każdy, komu nie podoba się zdjęcie, może kliknąć „Zgłoś”, następnie jest to analizowane przez administratorów i na tej podstawie są one usuwane. Jak widać, zdjęcia osób puszystych nie przypadły do gustu instagramowiczom. Są to tylko przypuszczenia, ponieważ nie ma danych dotyczących usuwania zdjęć osób szczupłych.

Znani i lubiani na celowniku

Usprawiedliwieniem dla portalu może być fakt, że zakaz propagowania nagości dotyczy też sławnych osób. W maju tego roku zostało usunięte konto Rihanny. Na profilu piosenkarki pojawiało się wiele zdjęć o zabarwieniu erotycznym, które pojawiały się mimo wielu upomnień. Z tego powodu również miała problemy polska modelka Anja Rubik. Za zdjęcie topless jej konto zostało zablokowane.

W ramach protestu przed usuwaniem zdjęć pokazujących piękno kobiecego ciała powstałą akcja „The Topless Tour”. Zapoczątkowały ją trzy dziewczyny z Anglii. Podróżują po świecie i robią sobie w ciekawych miejscach zdjęcia topless. Pozują tyłem, pokazując odkryte plecy, ponieważ takie zdjęcia nie są zakazane. Obecnie na Instagramie mają ponad 35 tysięcy obserwatorów.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail