X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Fanpage Trends: czerwiec w rytmie Mundialu. Branża sportowa angażowała najbardziej

Fanpage Trends: czerwiec w rytmie Mundialu. Branża sportowa angażowała najbardziej

reklama


Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Brazylii zdominowały Facebooka – taki wniosek płynie z lektury czerwcowych Fanpage Trends od Sotrender. Skutki mundialowej gorączki widać na kilku płaszczyznach facebookowej rzeczywistości.

Obama jak Suarez

Nie znaczy to jednak, że polscy facebookowicze nie dostrzegali innych wydarzeń. Do takich należały z pewnością Dzień Dziecka oraz wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy podczas obchodów 25-lecia pierwszych wolnych wyborów po upadku socjalizmu. 1 czerwca co piąty post nawiązywał do święta wszystkich dzieci. Z kolei tydzień, w którym amerykański prezydent przyleciał do Polski rozpalił użytkowników Facebooka tak samo, jak niedawny mundialowy „wyczyn” Luisa Suareza.

M jak Mundial

Przede wszystkim jednak internautów rozpalały emocje futbolowe. W czerwcu branża sportowa po raz pierwszy zanotowała więcej zaangażowanych użytkowników (1,4 mln) niż profile związane z muzyką (1,2 mln). Słowo „Mundial” znalazło się w ponad 4-ech tysiącach wpisów opublikowanych od inauguracji Mistrzostw, a hashtag #Mundial2014 był drugim najczęściej używanym w czerwcu. Ponadto wskaźnik Interactivity Index stron związanych z piłką nożną był w minionym miesiącu 2-krotnie wyższy niż w przypadku pozostałych stron.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Jak odnotowują twórcy Fanpage Trends, na sukces profili sportowych pewien wpływ miały też występy naszych tenisistów podczas londyńskiego Wimbledonu, a także początek przedsezonowych przygotowań Justyny Kowalczyk.

Czerwiec obfitował w… fuzje i przejęcia

Miniony miesiąc przyniósł również kilka kolejnych przypadków połączenia polskich fanpejdży światowych marek z globalnymi profilami. Jak to często bywa, tego typu „fuzje” znajdują odbicie w różnej maści rankingach – Pepsi dzięki połączeniu z globalnym profilem awansowało o 217 miejsc w rankingu najbardziej angażujących marek; liczba fanów National Geographic wzrosła o 68% i dzięki temu fan page awansował o 4 pozycje w rankingu stacji telewizyjnych (obecnie na 14. miejscu); największym beneficjentem okazała się jednak Nutella, której liczba fanów w wyniku połączenia wzrosła o 191%, a jej profil dzięki temu awansował aż o 16 miejsc w kategorii Żywność. Sukcesy Nationa Geographic i Nutelli widać zresztą na czerwcowej infografice od Sotrender – wraz z profilem Warner Bros. Polska były to profile, które – teoretycznie – “pozyskały” najwięcej fanów w ubiegłym miesiącu.

Oczywiście jak przypomina Sotrender – połączenie polskiego profilu z globalnym odpowiednikiem nie gwarantuje samych wzrostów, bowiem scenariusz może ułożyć się odwrotnie. Wszystko zależy od tego, czy liczba polskich fanów przepisywanych z profilu międzynarodowego do polskiego przewyższy liczbę zagranicznych fanów odpisywanych z polskiego na międzynarodowy profil.

Książęce uważne jak nigdy

Niespodzianką może być ranking najbardziej “uważnych” marek, czyli tych, które reagowały na największy odsetek postów publikowanych przez użytkowników na ich tablicach. Tym razem zwyciężyła marka piwa Książęce, ze 100-procentową skutecznością. Tuż za nią uplasowały się heyah i Netia.

Doskonałe statystyki z maja, jeśli chodzi o szybkość odpowiedzi, utrzymał Plus. Wynik 2 minuty 56 sekund jest wprawdzie nieznacznie gorszy niż ten z poprzedniego miesiąca, ale to wciąż poniżej granicy 3-ech minut. Za plecami lidera status quo – T-Mobile oraz Play 4U.

Czerwcowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń na polskim Facebooku do przeczytania na blogu Sotrender, a pełne Fanpage Trends z minionego miesiąca dostępne tutaj.

Poniżej czerwcowa infografika od Sotrender.

fot. Sotrender

fot. Sotrender

Czytaj na następnej stronie:
Czerwcowe Sotrender Research Insight

Pages: 1 2

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail