X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

3 proste sposoby na ochronę prywatnych zdjęć

3 proste sposoby na ochronę prywatnych zdjęćfot. © Casther - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Każdy z nas ma prawo do robienia zdjęć czegokolwiek. Czasami jednak nie chcemy, by nasze prywatne zdjęcia ujrzały światło dzienne albo wpadły w niepowołane ręce. Niekiedy nawet pewne zdjęcia rezerwujemy tylko dla nas, chcemy je ukryć przed wzrokiem bliskich osób. Oczywiście kluczowym czynnikiem będzie tu bezpieczeństwo naszego telefonu. Możemy też podjąć kilka prostych kroków, by nasze prywatne zdjęcia nigdy nie zostały podejrzane przez niechcianą osobę.

Skorzystaj z niewidzialnych folderów

W oficjalnych sklepach Google i Apple znajdziemy ciekawe aplikacje, które pozwalają na utworzenie niewidocznej galerii, chronionej kluczem dostępu. Ta opcja w szczególności warta rozważenia przez osoby, które przechowuję naprawdę prywatne bądź intymne zdjęcia w swoim telefonie. Przykładowe aplikacje na Google Play to Hide Something, Ukryj zdjęcia dzięki Keep Safe lub Blokada zdjęć. W Apple AppStore znajdziemy m.in.: Private Pics FREE. Aplikacje te nie blokują dostępu do głównej galerii telefonu, przez co nieświadomy przeglądający może nawet nie zauważyć ukrytego lub zablokowanego folderu.

KeepSafe_google_play

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.kii.safe

Załóż blokadę telefonu

Najczęściej nasze zdjęcia są oglądane przez niepowołane osoby, jeżeli zdarzyło nam się użyczyć na chwilę komuś telefon lub kiedy ktoś znajomy zabierze sobie go na chwilę bez naszej wiedzy. Najprostszym sposobem uniemożliwiającym tego typu zachowanie jest zablokowanie dostępu do telefonu. Dzięki haśle czy blokadzie graficznej ochronimy nasz telefon przed wścibskimi znajomymi.

Skasuj dane z telefonu w przypadku kradzieży

Jeżeli natomiast zdarzy się, że nasz telefon zostanie skradziony, wówczas możemy wykonać zdalne kasowanie danych. Większość darmowych programów antywirusowych oferuje taką funkcję w pakiecie. Należy wtedy zalogować się z komputera na swoje konto i wybrać opcję wymazania danych z pamięci telefonu (i karty).

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.antivirus

fot. play.google.com/store/apps/details?id=com.antivirus

Czytaj więcej o technologiach mobilnych na
www.mobileclick.pl

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail