X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Manifest młodych na Kongresie MŚP

Manifest młodych na Kongresie MŚPfot. mat. prasowy

reklama


– W ciągu kilku ostatnich miesięcy pracowaliśmy razem z naszymi Partnerami nad dokumentem który będzie zbiorem praktycznych rekomendacji do wspierania młodej przedsiębiorczości w Polsce. Tak powstał Manifest Młodych Przedsiębiorców. Kongres będzie okazją do oficjalnego przekazania dokumentu na ręce Rządu RP – mówi Przemysław Grzywa, Wiceprzewodniczący Forum Młodych RIG w Katowicach i koordynator Manifestu.

Przez 4 dni w ramach Europejskiego Forum Młodych Przedsiębiorców odbędzie się kilka wydarzeń, które nawiązują do kluczowych elementów ważnych z punktu widzenia nowoczesnej i młodej przedsiębiorczości. Panel dyskusyjny „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście” będzie podsumowaniem rocznego Programu “Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście” i okazją do oficjalnego zaprezentowania Manifestu. W ramach cyklu warsztatów Akademii Marketingu i Sprzedaży, przedsiębiorcy poznają tajniki nowoczesnych technik komunikacyjnych i sprzedażowych punktu widzenia biznesu prowadzone on-line i nie tylko. Do udziału zaproszeni zostali najlepsi praktycy w swoich dziedzinach.

Druga część EFMP mocno skupiać się na tematyce start-upowej, za której współorganizację odpowiedzialny jest Business Link Katowice. Dyskusja w ramach tematu „Polskie Start-Upy na starcie?” będzie toczyć się wokół tego, jak powinien wyglądać wzorcowy ekosystem wspierania start-upów przez gospodarkę. Ostatni dzień przygotowany pod hasłem „Start – Your Business – Up” stanowić będą warsztaty, spotkania i konsultacje dla start-upowców i firm, które poszukują odpowiedzi na różne pytania związana z prowadzeniem własnego biznesu Wydarzenie poprzedzi wyjazd Młodych Przedsiębiorców do Sejmu RP „Pociągiem do Przedsiębiorczości” w dniu 15 września podczas którego to – w Sejmie – odbędą się spotkania i dyskusje Młodych Przedsiębiorców z przedstawicielami instytucji mających wpływ na zmiany legislacyjne w Polsce.
Europejskie Forum Młodych Przedsiębiorców to dla jego uczestników potężna dawka wiedzy, możliwość poznania wyjątkowych osobowości nie tylko ze świata biznesu oraz okazja do wymiany doświadczeń na wielu płaszczyznach i zdobycia nowych kontaktów biznesowych.

Udział we wszystkich inicjatywach w ramach EFMP jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie http://kongresmsp.eu/pl/. Szczegółowe informacje dotyczące prelekcji i ekspertów dostępne są na stronie www.forummlodych.pl oraz oficjalnym fanpage’u: facebook.com/forummlodychrig

fot. mat. prasowy

fot. mat. prasowy

Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach jest komisją Izby, która składa się z młodych ludzi: studentów, absolwentów, specjalistów, menedżerów i Młodych Przedsiębiorców i prowadzi projekty skierowane do ludzi młodych. Istnieje od 2005 roku i ma na swoim koncie m.in. cykliczne spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin w postaci „Spotkań Gospodarczych”, konferencji „Ekonomiczne Forum Młodych” organizowanych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz jest Partnerem Programowym IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

www.forummlodych.pl

Program „Młody Przedsiębiorca w nowoczesnym mieście” jest projektem skierowanym do Młodych Przedsiębiorców, którzy nie ukończyli jeszcze 35-go roku życia i prowadzą firmę nie dłużej niż trzy lata. Na Program składają się warsztaty prowadzone przed doświadczonych przedsiębiorców oraz bliska współpraca z instytucjami administracji publicznej odpowiedzialnych za organizację prowadzenia biznesu w Polsce. Obecnie w Programie bierze udział ponad 130 Młodych Przedsiębiorców.

www.mlodyprzedsiebiorca.org

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą od 22 do 25 września b.r. najważniejsze osoby w państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

www.kongresmsp.eu

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail