X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook i Apple pierwszymi firmami, które sfinansują swoim pracownikom zamrożenie komórek jajowych

Facebook i Apple pierwszymi firmami, które sfinansują swoim pracownikom zamrożenie komórek jajowychfot. © psdesign1 - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


O nowych dodatkowych korzyściach dla pracowników Facebooka i Apple informuje portal NBC News. Zdaniem Shelley Correll, profesora socjologii z Uniwersytetu Standforda, najlepszy czas na rozwinięcie kariery zbiega się zwykle z czasem największej płodności u kobiety. Zamrożenie komórek jajowych pomoże odłożyć macierzyństwo w czasie, natomiast pozwoli kobiecie zrealizować się zawodowo. Stąd zatem pojawiła się propozycja dwóch światowych firm, aby w trosce o najzdolniejszych pracowników, pozwolić im czynnie realizować się zawodowo, a później wspomagać ich w drodze do macierzyństwa.

Medycyna zna już sposoby na obejście praw natury, jednak kosztuje to niemało. Zabieg zamrożenia komórek jajowych w Stanach to wydatek co najmniej 10 000 dolarów. Firmy Facebook i Apple są jednak skłonne pokryć ten koszt, a wszystko po to, by przyciągnąć najzdolniejsze kobiety do swoich firm.

Korzyści z pracy coraz więcej

Także polskie firmy zaczynają się prześcigać w propozycjach dodatkowych korzyści. Standardowa pensja już nie wystarcza, dlatego duże korporacje dbają o to, by ich pracownicy prowadzili zdrowy tryb życia. Wśród najciekawszych benefitów znajdziemy: konsultacje z dietetykiem, darmowe szczepionki przeciw grypie, program wsparcia rodzin, diagnozy kosmetyczne, czy warsztaty dla przyszłych ojców.

Do najciekawszych propozycji zagranicznych korporacji oprócz wspominanych powyżej propozycji Facebooka i Apple można doliczyć program, w którym pracownicy zarabiają za każdy przebiegnięty kilometr. W ten sposób firmy chcą aktywizować swoich pracowników i namawiać ich do aktywnego, a przy tym zdrowego, trybu życia. O podobnej akcji, ale przeprowadzonej dla klientów banku, pisaliśmy tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail