X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook tworzy aplikację dla osób nie mających konta na Facebooku…

Facebook tworzy aplikację dla osób nie mających konta na Facebooku…fot. newsroom.fb.com/news/2014/10/introducing-rooms/

reklama


Oczywiście, z nowej aplikacji mogą korzystać także facebookowicze ale nie jest to warunek konieczny. Ten nowy twór, który niespodziewanie zagościł na rynku aplikacji mobilnych, nosi nazwę Rooms. Pozwala on na zakładanie i prowadzenie prywatnych forów, do których możemy zaprosić naszych znajomych. Jednak aplikacja wydaję się być pod kilkoma względami „udziwniona”.

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji wystarczy wybrać swój pseudonim i założyć własne forum. Potem należy wysłać zaproszenia do znajomych… i gotowe. Jak się okazuje, nie możemy jednak eksportować swojej listy znajomych z Facebooka, a do dyskusji możemy zaprosić tylko i wyłącznie poprzez specjalne zaproszenia z kodem QR generowane przez Rooms.

Jak zaznaczają twórcy, aplikacja została stworzona, aby możliwość prowadzenia forów, tworzenia nowych tematów i dyskusji ze swoimi znajomymi można było prowadzić w pełni mobilny sposób. Dodatkowo, jako zaletę przedstawiana jest pełna anonimowość twórcy i rozmówców chyba, że powiążemy swoje forum z własnym e-mailem). Rooms dostępny jest na razie tylko na iOS-a w anglojęzycznej części świata. Wersja przeznaczona na Androida ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Niektórzy mogą zapytać: po co nowa, oddzielna aplikacja do prowadzenia dyskusji, gdy większość z nas prowadzi rozmowy i dyskusje przez Facebooka czy Twittera, które przecież są w pełni mobilne? Cy zapraszanie znajomych przez oryginalne lecz niezbyt praktyczne zaproszenia z kodami QR jest tym, co ułatwia nam rozmowę ze znajomymi? Na te pytania muszą odpowiedzieć sobie sami użytkownicy Facebooka, Twittera i potencjalni posiadacze aplikacji Rooms. A odpowiedzi na te pytania zobaczymy zapewne po kilku miesiącach i ilości pobrań najnowszej aplikacji.

Pobierze aplikację w wersji na iPhone’a.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail