X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Biznesowy potencjał YouTube na Orange Video Fest

Biznesowy potencjał YouTube na Orange Video Fest

reklama


W ramach Orange Video Fest by LifeTube specjalnie dla marketerów zostanie zorganizowana konferencja z udziałem najbardziej doświadczonych praktyków zarówno z Polski, jak i USA. W ich karierze YouTube odgrywa istotną – nierzadko kluczową – rolę, dlatego chętnie podzielą się swoją wiedzą i zaprezentują case studies najlepszych kampanii realizowanych na YouTubie. Gośćmi tej części będą m.in. Jeffrey Harmon (twórca sukcesu Orabrush na YouTube), Ricky Ray Butler (agencja Plaid Social Labs), Artur Kurasiński (autor bloga AK74.pl), Maciej Budzich (autor bloga Mediafun.pl), Michał Sadowski (CEO Brand24) oraz Jan Zając (CEO Sotrender). Ze swoimi prelekcjami wystąpią również pomysłodawca Barbara Sołtysińska (CEO LifeTube) oraz współorganizator Łukasz Grzejek (CEO Agora Internet Artists).

W programie:

• YouTube w komunikacji marki /Barbara Sołtysińska
• the Don Draper of the YouTube generation! Jak wykorzystać potencjał YouTube w strategii sprzedażowej? Przykłady Ora Brush i Poo Pouri /Jeffrey Harmon
• Kto ogląda video w sieci, jak najlepiej zmierzyć oglądalność? /Michał Sadowski – Brand24, Jan Zając – SoTrender, Artur Kurasiński – MUSE
• The more brand integration deals with YouTubers the better /Ricky Ray Buttler
• YouTube Case Studies /Barbara Sołtysińska – LifeTube, Łukasz Grzejek – Agora Internet Artists
• Współpraca z youtuberami by Orange /Tomasz Sulewski
• Współpraca z markami wg youtuberów /panel z udziałem takich twórców jak: Radosław Kotarski, Adbuster, Stuart Edge, Furious Pete
• #Potencjał youtuberów w komunikacji marek /Konrad Traczyk
• Przepis na udaną kampanię /Maciej Budzich
• Ekosystem YouTube /Zuzanna Rutkowska

Informacje o prelegentach:

Jeffrey Harmon – jest współzałożycielem Orabrush (razem z bratem i wynalazcą Orabrush75-letnim Dr Bobem). Był głównym architektem jednej z najbardziej udanych kampanii na YouTube. Filmy „Orabrush Tongue Cleaner” zanotowały ponad 50 mln wyświetleń. Przełożyło się to również na sprzedaż, a OraBrush z nikomu nieznanej firmy przed kampanią, obecnie jest sprzedawana w ponad 30 000 sklepów w 15 krajach. Wiedza Harmona pozwoliła mu na stworzenie kolejnego przedsięwzięcia Orapup – „tongue cleaner for dogs”, który cieszył się większym zainteresowaniem niż produkty znanych marek żywności dla psów. The Harmon Brothers stworzyli kampanię”girls don’t poop” dla Poopourri , która zanotowała 40 millionów wyświetleń i była jednym z 5 najczęściej oglądanych virali 2013. Kampania została także nagrodzona przez AdAge – nagrodą „najzabawniejszej reklamy roku”. Redaktor Wired, Joseph Flaherty na Twitterze napisał, że: @jeffreyharmon to “Don Draper pokolenia YouTube!”

Ricky Ray Butler – absolwent Brigham Young University. W czasie studiów był zaangażowany w startup BYU.com. Pracował w FamilyLink.com, sieci skierowanej do rodzin. Tworzył strategie dla firm, angażujące 80 mln społeczność FamilyLink. Pracując dla dużych marek, Ricky zauważył dużą potrzebę na stworzenie agencji rozumiejącej świat YouTube i Facebook. Dlatego w 2009 Ricky został współzałożycielem Plaid Social Labs, agencji rozumiejącej social media, z naciskiem na YouTube and Facebook. Plaid Social Labs prowadziło projekty m.in. dla Orabrush, Intermountain Healthcare, Travalo i Ubisoft. Podczas VidCon 2014 mówiło się o nim, że nikt inny nie przeprowadził większej ilości projektów łączących youtuberów z markami.

Maciej “mediafun” Budzich
– autor bloga o mediach, marketingu i internecie – blog.mediafun.pl, redaktor naczelny „mediafun magazynu”. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowanie w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością. Prelegent na wielu konferencjach branżowych.
Artur Kurasiński – współtwórca Fokus – smarter analytics (getfokus.com) oraz MUSE – narzędzia do mierzenia YouTube. Przedsiębiorca skupiony na wspieraniu i inwestowaniu w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju. Mentor, bloger oraz aktywny komentator branżowy. Współtwórca cyklu spotkań Aula Polska oraz nagród Aulery.

Łukasz Grzejek – Od lipca 2014 szef, najstarszej sieci You Tube, Agora Internet Artists (AIA). Wcześniej Łukasz Grzejek pracował na stanowisku Digital & New Business Development Managera w Universal Music Polska. Odpowiadał za biznesowy rozwój istniejących cyfrowych serwisów muzycznych, korzystających z katalogu UMG, a także zawieranie nowych partnerstw. Od stycznia 2013 roku był odpowiedzialny dodatkowo za realizację celów finansowych związanych z działalnością cyfrową tej firmy. Wcześniej, podczas pracy w spółce Connectmedica, zajmował się rozwojem i wdrażaniem projektów komunikacyjnych dla branży medycznej i farmaceutycznej.

Michał Sadowski – założyciel i Prezes Brand24 S.A. firmy zajmującej się monitoringiem Internetu i jednego z laureatów konkursu Aulery 2012, Ekomersy 2012, Mobile Trend Awards 2013. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Autor bestsellerowej książki “Rewolucja Social Media”. Programista i grafik. Bloger i komentator zjawisk związanych z Internetem. W wolnym czasie gitarzysta w zespole Band24.

Barbara Sołtysińska – współtwórca i Prezes Zarządu LifeTube, sieci partnerskiej YouTube (MCN) zrzeszająca wpływowych twórców video, którzy łącznie mają ponad 10 milionów subskrybentów i 70 milionów wyświetleń filmów miesięcznie. LifeTube łączy twórców video (youtuberów) z markami, a dla firm tworzy video, przygotowuje strategie obecności na YouTube, optymalizuje kanały. Wcześniej przez 7 lat związana z branżą PR. Projekty, które realizowała i nadzorowała, zostały uhonorowane licznymi nagrodami – polskimi i międzynarodowymi, m.in. Złotymi Spinaczami, nagrodami Golden Drum, tytułem Projektu PR Roku, Magellan Award, SABRE Awards, Kreaturą i innymi. Swoją wiedzą dzieli się podczas prowadzonych szkoleń oraz wykładów m.in. na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Warszawskiej Szkole Reklamy.

Tomasz Sulewski – Head of Social Media Strategy & Coordination Orange Poland. Odpowiedzialny za wszystkie działania Orange w social media, relacje z liderami opinii, obserwowanie i przewidywanie trendów i wdrażanie ich w strategiczne i taktyczne działania firmy.

Zuzanna Rutkowska – Jako Dyrektor Strategiczny odpowiada za planowanie strategii komunikacji, których sercem jest YouTube oraz działania new business i rozwój firmy LifeTube. Wiążąc się z LifeTube przeszła na czerwoną stronę mocy, gdyż wierzy w konieczność zmian w reklamie w kierunku użyteczności i rozrywki, z prawdziwym wykorzystaniem mocy wideo i społeczności. W branży reklamowej działa od ponad 7 lat, od samego początku blisko strategii. Pracowała m.in w OS3 multimedia, Omnicom Media Group, PanMedia Western, a 4 lata temu, w ramach Grupy o2 tworzyła jedną z pierwszych agencji social media w Polsce.

Konrad Traczyk – twórca Hash.fm, serwisu skierowanego do digital influencers, rozwijanego w ramach spółki Social Hackers, którą zarządza. Wcześniej związany z kilkoma projektami socialowymi min. Fejs.pl i Facebooker. Był także odpowiedzialny za ten obszar w Euro RSCG (obecnie Havas). Z branżą związany od 10 lat. W wolnym czasie, którego mu wraz z powiększaniem się rodziny dramatycznie ubywa, lubi zgłębiać życie miast. W teorii i w praktyce.

Dr Jan Zając – CEO SoTrender.Psycholog, ekonomista, doświadczony konsultant i badacz. Mówi 6 językami.Badacz internetu, psycholog społeczny i ekonomista. Autor kilkunastu publikacji naukowych na temat psychologii Internetu i prowadzenia badań w sieci.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest YouTube, a sponsorem tytularnym Orange. Więcej informacji na stronie orangevideofest.pl.

  • Iza Sumara

    zapowiada się ciekawe wydarzenie :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail