X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram – jak to się zaczęło?

Instagram – jak to się zaczęło?fot. © mari_p - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Jakiś czas temu współzałożyciel Instagrama Mike Krieger podzielił się swoimi wspomnieniami z czasu gdy wraz ze swoim przyjacielem – współpracownikiem Kevinem Systromem, założyli pierwszy na świecie portal społecznościowy opierający się tylko i wyłącznie na wymianie zdjęć. Ten niewielki startup założony w San Francisco, w którym pracowało 14 osób, zmienił świat social mediów i upowszechnił nowy sposób wymiany informacji między ludźmi.

1 mrqD2QKUyD70IBlT-L3O3g

1 uDvRnxcNqBFLNHKHR0OvXA

Protoplastą Instagrama była aplikacja Burbn, która miała grono zagorzałych zwolenników i jednocześnie pierwszych użytkowników. Nie była to jednak bardzo popularna aplikacja, a ówczesne telefony (4 lata we współczesnym rozwoju technologii to wieczność) nie były przystosowane do wyświetlania zdjęć tak doskonałej jakości jak jest to obecnie możliwe. W lipcu 2010 roku, Mike wraz z Kevinem postanowili, że spróbują stworzyć własny serwis, służący do wymiany zdjęć, które są najbardziej uniwersalnym i dosłownym sposobem komunikowania i dzielenia się momentami naszego życia, którymi chcemy pochwalić się światu.

Następne dni spędzili na projektowaniu interfejsu, tak aby był on maksymalnie wygodny, przejrzysty i funkcjonalny. Po dwóch tygodniach, gotowa była pierwsza wersja portalu, którą następnie testowało 100 testerów poprzedniej aplikacji Burbn. Po wielu próbach, porzuceniu wsparcia dla systemu Android i poprawkach, Instagram wystartował oficjalnie na całym świecie. Jak mówi sam Mike, pierwszy dzień działania Instagrama w sieci był dniem niepewności i gorączkowego oczekiwania na odzew internautów. Jak sam mówi, praca na początku projektu to balansowanie między szaleństwem udanego startu a ostrożnością i realistycznym patrzeniem na szansę powodzenia projektu. W pierwszym tygodniu odnotowano 100 tys. użytkowników. Dla Mike’a i Kevina był to niewątpliwy sukces. Sukces możliwości połączenia osób przebywających nawet na dwóch krańcach Ziemi, podzielania się swoimi przeżyciami, zdziwieniami i radościami dnia codziennego.

1 TOXCRVtlhKgZPcgK5DXndQ

Pierwsze szkice interfejsu

1 JbBX53vVZG-F6OIemM60gQ

“Prototyp” Instagrama :)

W 2012 roku Instagram został kupiony za miliard dolarów przez właściciela Facebooka. Historia powstania jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie i pierwszego, który postawił na przekaz zdjęciowy pokazuje, że nawet małe firmy i startupy zakładane przez grupkę przyjaciół, mogą stać się przedsięwzięciami na skalę globalną. Potrzebne jest zaangażowanie i wiara w to co się robi. I jak udowodnił Instagram, może to być warte wiele pieniędzy, ale także bezcennego spełnienia, radości i satysfakcji.

1 x_cXi31FXJ1sT4pJHOXnTQ

Pierwsze zdjęcie wstawione przez Mike’a na swój profil

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail