X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Startuje YouTube dla najmłodszych. Kolejny gigant z wersją Kids

Startuje YouTube dla najmłodszych. Kolejny gigant z wersją Kidsfot. © Artur Marciniec - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Kilka tygodni temu Twitter, będący właścicielem portalu Vine, zdecydował się wprowadzić aplikację z zapętlonymi filmikami dla dzieci. Celem wprowadzenia Vine Kids było oczywiście bezpieczeństwo dzieci i dostosowanie treści dostępnych na portalu, do wieku odbiorców (czytaj więcej: Vine Kids – pierwsza aplikacja społecznościowa tylko dla dzieci). Teraz o podobnej decyzji poinformował Google – właściciel YouTube.

Shimrit Ben – Yair, szef zespołu opracowującego nową aplikację, w wywiadzie dla USA Today, podkreślił, że co rok znacząco zwiększa się ilość czasu, jaki internauci spędzają na oglądaniu materiałów na YouTube. W przypadku treści dostępnych na kanałach rodzinnych, wzrost ten wynosi aż 200 procent! Google w odpowiedzi na potrzeby rynku, już 23 lutego udostępni aplikację YouTube Kids, na razie jedynie na urządzenia z systemem Android.

Nieodpowiednie materiały zablokowane

Aplikacja oczywiście ma dostarczać dzieciom przyjazne im treści. Wszelki dostęp do materiałów zawierających przemoc, niecenzuralne słowa czy innych, zarezerwowanych dla dorosłych, będzie zablokowany. Dodatkowo aplikacja będzie posiadać funkcję kontroli rodzicielskiej. Dzięki niej rodzice będą mogli określić limit czasu jaki ich dziecko dziennie może spędzić na oglądaniu filmów. Jeśli pociechy przekroczą nałożony przez rodziców limit aplikacja zostanie zablokowana. W nowej wersji serwisu dzieci nie zobaczą także komentarzy, pod filmami, które trudno filtrować, a które często zawierają nieodpowiednie dla najmłodszych słowa. Niemożliwe będzie również udostępnianie własnych filmów, nie będzie można też polubić ani skomentować zamieszczonych tam materiałów. YouTube Kids ma służyć dzieciom jedynie do oglądania materiałów filmowych.

Proste ikony specjalnie dla dzieci

Podobnie jak tradycyjna wersja YouTube, aplikacja będzie zawierać wyszukiwarkę, poprzez którą można znaleźć ulubione treści. Jednak ze względu na to, że wielu użytkowników nowej aplikacji nie potrafi jeszcze pisać, zostanie im udostępniony system wyszukiwania głosowego.

Interfejs aplikacji również będzie dostosowany specjalnie do potrzeb młodych widzów. Na ekranie głównym do ich dyspozycji będzie osiem ikon z najpopularniejszymi programami, a także przyciski określające kategorie treści jak muzyka, programy edukacyjne, filmy i seriale. Google nie zrezygnował w tym wypadku z reklam. One również będą dobierane z myślą o najmłodszych.

Aplikacja, która zostanie wprowadzona na rynek będzie dostępna dla wszystkich użytkowników, jednak jak na razie tylko w wersji anglojęzycznej. Nie wiadomo jeszcze czy podobne rozwiązania będą wprowadzane dla poszczególnych krajów, z ojczystymi wersjami językowymi.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail