X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Vine Kids – pierwsza aplikacja społecznościowa tylko dla dzieci

Vine Kids – pierwsza aplikacja społecznościowa tylko dla dzieci

reklama


Choć portale często nakładają ograniczenia wiekowe dla osób, które chcą z nich korzystać, to w rzeczywistości młodzież bardzo często omija tę blokadę, wpisując podczas rejestracji, nieprawdziwą datę urodzenia. Dzieci z kolei najczęściej korzystają z tego typu platform poprzez urządzenia swoich rodziców, na których aplikacje mogą być zainstalowane bez problemu. A takie platformy, jak należący do Twittera Vine, dzieci wprost uwielbiają. Aplikacja, poprzez którą można oglądać krótkie, sześciosekundowe, zapętlone filmiki tworzone przez użytkowników, daje im wszystko to co lubią najbardziej – dźwięk, ruch i różnorodność. Jednak treści, które są tam dostępne, nie zawsze są dla nich odpowiednie. Dlatego też, kilka miesięcy temu, jeden z pracowników Vine, zwrócił swoim kolegom z pracy uwagę na to, że chciałby aby jego 2- letnia córeczka, mogła nadal cieszyć się możliwością oglądania krótkich filmików. Jednak takich, które będą skierowane do jej grupy wiekowej. I tak powstał Vine Kids.

Kolorowe stworki, bajkowa grafika, wesołe dźwięki składają się na nową wersję Vine. Obsługa aplikacji jest niezwykle łatwa. Po zainstalowaniu jej na smartphone, nie trzeba rejestrować się ani logować. Od razu można rozpocząć oglądanie filmów. Dodajmy, że tylko takich, które są przyjazne dzieciom. Wyselekcjonowane specjalnie na potrzeby tej aplikacji filmiki przedstawiają przede wszystkim zabawne sytuacje z udziałem zwierząt, maskotek czy rysunkowych stworków. Żeby przejść do kolejnych filmów, wystarczy przesunąć palcem w prawo, bądź jeśli chce się wrócić do poprzedniego filmu, w lewo.

W tej wersji aplikacji nie ma możliwości wchodzenia w żadną interakcję, poprzez polubienie danego filmu czy skomentowanie go, ale akurat na to najmłodsi użytkownicy nie powinni narzekać. W zamian aplikacja posiada miłą animację, tak że po naciśnięciu ekranu stworki z Vine wydają dźwięki i poruszają się. Aplikacja, na chwilę obecną dostępna jest jedynie na system iOS.

To interesujące i pionierskie posunięcie ze strony właścicieli aplikacji Vine, żadna bowiem aplikacja social mediowa, nie posiada wersji dedykowanej dzieciom. A przynajmniej żadna tak popularna. Od momentu powstania w 2012 roku, Vine zgromadził już ponad 40 milionów użytkowników z całego świata. Zaś, jak twierdzą właściciele platformy, filmy udostępniane zarówno poprzez aplikację jak i te, które z Vine dostały się do sieci, w ciągu miesiąca ogląda nawet 100 milionów osób. Teraz z pewnością ta liczba znacznie się powiększy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail